українська російська англійська
Геннадій Зубко: Заощадження споживання на рівні 30% недостатнє. Маємо прагнути показника у 70%
08.09.2017 | 14:10
СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Зменшення навантаження на українські родини від комунальних платежів, підвищення якості послуг для споживачів, впровадження енергоефективності на регіональному рівні та активізація процесу створення у регіонах ОСББ. Це завдання для всіх учасників реформи енергоефективності. Так Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко прокоментував підписання Меморандуму між Мінрегіоном, Асоціацією міст України та ГО «Всеукраїнська Рада Голів ОСББ».

Він наголосив на важливості співпраці Міністерства із органами місцевого самоврядування та об’єднаннями співвласників.

«Прийнято ключові закони з енергоефективності – Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання, Про енергоефективність будівель, Про Фонд ЕЕ. Це стимулює запровадження обліку ресурсів і зменшує фінансове навантаження на споживача. Наразі рівень встановлення приладів обліку по Україні – 71,4. Необхідно обладнати ще майже 22 500 будинків», - зауважив Геннадій Зубко.

Він відзначив важливість активізації в регіонах муніципальних програм із співфінасування заходів з енергоефективності. За його словами, формування інституту відповідального власника є ключовою умовою для поглиблення реформи. «Вкрай важливе завдання – активізація процесу створення ОСББ тобто створення інституту відповідального та ефективного власника житла», - зауважив він.

Геннадій Зубко відзначив, що старт діяльності Фонду енергоефективності дозволить ОСББ отримати як фінансову, так і технічну підтримку. «Наша мета – створити в Україні мережу технічної підтримки із залученням різних джерел фінансування, зокрема на рівні міжнародних донорів. Відпрацювали у Меморандумі питання підтримки керівників ОСББ. Адже рівень заощадження ресурсів на рівні 30% вже недостатній. Маємо прагнути показника у 70%, якого досягнули окремі ОСББ у Луцьку чи Дніпрі. Меморандум визначає механізми відповідальності центральної і місцевої влади за напрямки реформи. Її результатом має бути відчутне зниження споживання ресурсів, а також – заощадження коштів споживачів», - наголосив Геннадій Зубко.

 

версія для друку