українська російська англійська
Іванна Климпуш-Цинцадзе: Україна зацікавлена у вивченні досвіду США із соціального захисту, медичної реабілітації та психологічної адаптації ветеранів
12.09.2017 | 09:11
СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ`ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, перебуваючи з триденним робочим візитом у США, зустрілася з Міністром у справах ветеранів США Девідом Шулькіним.

Віце-прем`єр-міністр зазначила, що нині перед Україною стоїть велике завдання – допомогти ветеранам АТО повернутися до звичного життя, і нині триває дискусія щодо необхідності створення в Україні Міністерства у справах ветеранів. У цьому питанні Україна  розраховує на успішний досвід США. «Зокрема, Україна зацікавлена в отриманні досвіду системи санаторно-курортного лікування ветеранів у США. Ми знаємо, що американська система забезпечення соціального захисту ветеранів війни передбачає надання психологічної та психотерапевтичної допомоги, а також реалізацію програми професійної реабілітації. Це означає, що ті, хто брав участь у бойових діях, починають свій бізнес, здобувають нову освіту», – сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

За її словами, участь американських колег у семінарі для обміну досвідом щодо функціонування системи соціального захисту, медичної реабілітації та психологічної адаптації військовослужбовців, які повернулися із зони бойових дій, була би важливою та цінною для України. Можливість проведення такого семінару наразі опрацьовується. Віце-прем`єр вважає, що під час такого заходу важливо також порушити тему співпраці держави з громадськими ветеранськими асоціаціями, зокрема, в частині реалізації програм соціального забезпечення, патріотичного виховання та надання юридичної допомоги.

Віце-прем`єр-міністр відзначила важливість допомоги США Україні в питаннях реабілітації військових. «Україна вдячна Сполученим Штатам за дивовижне зцілення українських воїнів, які проходили реабілітацію у США після важких поранень на cході», - підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе. Від імені Уряду України вона подякувала за допомогу та підтримку США, надану нашій країні в часи важких викликів боротьби з російською агресією.

Іванна Климпуш-Цинцадзе також висловила співчуття і солідарність американському народові у зв`язку з руйнівними наслідками ураганів «Гарві» та «Ірма» на півдні Сполучених Штатів.

Довідково

Міністерство у справах ветеранів Сполучених Штатів Америки є федеральною агенцією уряду, що надає комплексні послуги з охорони здоров'я військовим ветеранам. Його центри та амбулаторії розташовані по всій країні та надають також кілька видів допомоги, не пов'язаних з охороною здоров'я, включаючи компенсацію за втрату працездатності, професійну реабілітацію, допомогу в галузі освіти, житлові позики та страхування життя, а також допомогу з похованням ветеранів і членів їхніх сімей.

 

версія для друку