українська російська англійська
Національна рада реформ розглянула проект Закону "Про приватизацію державного майна"
12.09.2017 | 17:01
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ТА ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

Сьогодні, 12 вересня, відбулось 26 засідання Національної ради реформ, присвячене прогресу України в процесі приватизації. Перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів презентував нові підходи до продажу активів, відображені у проекті Закону “Про приватизацію державного майна”. Новий законопроект був розроблений Мінекономрозвитку спільно з Фондом державного майна та вже поданий до Верховної Ради України (№7066 від 4 вересня 2017 року). Учасники Національної ради реформ висловили підтримку цьому законопроекту і погодилися щодо необхідності приватизації.

“Ні для кого не секрет, що приватизація йде не тими темпами, як ми собі уявляли. Починаючи з 2015 року ми приватизували 48 підприємств на загальну суму 3,6 млрд грн, при тому що план надходжень від приватизації на рік - 17 млрд грн”, - наголосив Степан Кубів. 

Перший віце-прем’єр-міністр пояснив, що процес приватизації стикається зі значними викликами. Так, зокрема, 1231 підприємство наразі заборонене до приватизації, тоді як, на думку Уряду та Мінекономрозвитку, в державній власності повинно залишитись лише 378 державних підприємств та об’єктів, які виконують функції держави.

Водночас Степан Кубів наголосив на недосконалості процесу приватизації: “Погляньмо правді у вічі - в нас мало “легких”  об’єктів для продажу, тому Фонд держмайна повинен діяти більш витончено і професійно. Він повинен підходити до процесу залучення приватного інвестора, як інвестиційні банки підходять до продажу активів”.

Проект Закону “Про приватизацію державного майна” вирішує проблему на трьох рівнях: він дозволить скоротити перелік об’єктів, які заборонені до приватизації; застосувати практики продажу активів прийняті в приватному секторі; та перейти до ринкового ціноутворення на держпідприємства.

Детальніше про проект закону тут: http://bit.ly/2y31aRN.   

 

версія для друку