українська російська англійська
Успішна приватизація та удосконалення менеджменту держкомпаній дозволить досягти щорічного зростання економіки в 6-7%, - Володимир Гройсман під час засідання Нацради реформ
12.09.2017 | 18:15
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прозора і успішна приватизація державних активів з одночасною зміною менеджменту в державних компаніях, які не можуть бути продані, дозволить досягти щорічного росту економіки в 6-7%, створити нові робочі місця і підвищити якість життя громадян в Україні. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Національної ради реформ при Президенті України.

Засідання було присвячене питанням приватизації, його ключовою темою стала презентація проекту закону, який змінює механізми продажу держактивів, запроваджує нові інструменти захисту прав інвесторів та загалом поліпшує інвестиційний клімат в державі.

Звертаючись до учасників засідання, Глава Уряду підкреслив, що держава довела свою неефективність, як власник значного обсягу майна. Натомість продаж нестратегічних підприємств вже на початковому етапі забезпечить бажаний потік прямих іноземних інвестицій, які потрібні Україні «як повітря». Володимир Гройсман навів приклад, що за весь час незалежності обсяг інвестицій в Україну склав 48,3 млрд дол., в той час, як сусідня Польща за той самий проміжок часу отримала понад 186 млрд дол. інвестицій

«І ми зацікавлені в тому, аби у нас були інвестори – якісні, конкурентні, з новими технологіями, новою якістю управління. І новий проект закону (представлений під час засідання) створює рівні правила для залучення інвесторів. Люди на підприємствах чекають нових умов праці, нових технологій», - сказав Володимир Гройсман.

Саме тому, підкреслив Прем’єр-міністр, Уряд вважає головними цілями приватизації – залучення інвестицій, розвиток конкуренції, підвищення ефективності компаній. На його думку стратегічними та державними в Україні мають залишитися не більше сотні компаній, які можна модернізувати, корпоратизувати та перевести на нові стандарти менеджменту, які збільшать прибуток підприємств. Решта – понад 3 тисячі об’єктів - мають бути поділені на концесійні (з правом оренди) або такі, що підлягають приватизації.

«До приватизації пропонуємо великі підприємства і підприємства, які працюють в нерегульованих галузях. В їх числі – держкомпанія «Центренерго» на весну 2018 року, Об’єднана гірничо-хімічна корпорація, ДПЗКУ, Аграрний фонд, Одеський нафтопереробний завод, який повернуто в держвласність, ОПЗ, Укргазбанк, «Турбоатом», «Укрспирт» та інші», - сказав Глава Уряду.

Він висловив впевненість, що  ухвалення проекту закону має статися протягом місяців.

«Зволікати далі неможна. Ми 26 років зволікали. Натомість, якщо зробимо зміни за місяці – упевнений, зростання економіки в 6-7% на рік стане досяжним,  а розвиток конкуренції дозволить нам зайняти гідне місце на міжнародних ринках. І так ми зможемо інвестувати в якість життя людей»,  - підкреслив Володимир Гройсман.  

 

версія для друку