українська російська англійська
Геннадій Зубко та представник ЄК Катарина Матернова визначили напрямки фінансування Фонду енергоефективності
14.09.2017 | 09:36
СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

ЄС – головний партнер у створенні і майбутній діяльності Фонду енергоефективності. Цю позицію вчергове підтвердила сьогодні Катарина Матернова, заступник керівника Головного директорату Єврокомісії зі звязків з країнами-сусідами, відзначивши суттєвий прогрес у впровадженні реформи енергоефективності. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Розраховуємо, що перші 50 млн євро фінансової допомоги ЄС, Фонд отримає вже в першій половині наступного року. Проговорили з пані Катариною механізм надання та напрямки цієї фінансової підтримки. Для нас важливо, аби вона спрямовувалась безпосередньо на співфінансування проектів з впровадження енергоефективних заходів через мультидонорський фонд та на верифікацію реалізованих проектів і аудит результатів», - зазначив Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр-міністр повідомив, що вже в жовтні очікуємо затвердження Статуту Фонду енергоефективності, Положення про Наглядову Раду та порядок відбору його членів. «Представники ЄС і міжнародних фінансових організацій будуть залучені в комісію з відбору членів Наглядової Ради Фонду. А також у найкоротший маємо прийняти підзаконні до законів «Про комерційний облік тепло- і водопостачання», «Про енергетичну ефективність будівель», «Про Фонд ЕЕ», - наголосив він.

Геннадій Зубко подякував за підтримку Фонду міжнародним партнерам, участь яких також стало можливим завдяки ЄС: IFC, яка бере активну участь у створенні Фонду і буде головним розпорядником фінансової допомоги ЄС, Уряду Німеччини, який готовий надати 10 млн євро на додаткову підтримку субсидіантів, які братимуть участь у програмах Фонду, Світовому Банку, експерти якого за фінансової підтримки Уряду Данії, розробляють операційні процеси діяльності Фонду ЕЕ.

Нагадаємо, в червні 2017 року український Парламент прийняв 3 дуже важливих Закони, які створять умови для значного зниження споживання енергоресурсів у житловому секторі України: ЗУ «Про комерційний облік тепло- і водопостачання» (прийнятий 22.06.2017), ЗУ «Про енергетичну ефективність будівель» (прийнятий 22.06.2017), ЗУ «Про Фонд ЕЕ» (прийнятий 08.06.2017).

 

 

версія для друку