українська російська англійська
Розблоковано роботу Змішаної Україно-Румунської міжурядової комісії з питань забезпечення прав осіб, які належать до національних меншин
14.09.2017 | 18:17
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

У Національному історико-культурному заповіднику «Софія Київська», вперше з 2006 року, відбулося засідання Змішаної Україно-Румунської міжурядової комісії з питань  забезпечення прав осіб, які належать до національних меншин. Українську делегацію очолила перший заступник Міністра культури України Світлана Фоменко.

«Надзвичайно важливо, що ми змогли розблокувати роботу Змішаної Україно-Румунської міжурядової комісії, адже засідання не відбувались майже одинадцять років. Європейський напрям України говорить про те, що ми підтримуємо всі ті цінності, норми і стандарти, які прийняті в європейському цивілізованому суспільстві. Звичайно це стосується забезпечення прав і свобод представників національних меншин», - зазначила Світлана Фоменко.

«Ми переймаємося питаннями української меншини в Румунії  і тому можливим кроком стало розблокування  цієї комісії, щоб ми паритетно могли відстоювати інтереси української етнічної громади. Наше спільне завдання - це захист інтересів національної меншини  українців у Румунії і забезпечення прав румунської меншини в Україні».

Державний секретар Міністерства закордонних справ Румунії, Голова Румунської частини Комісії Александр Віктор Мікула подякував за зусилля, спрямовані на відновлення роботи Змішаної Україно-Румунської міжурядової комісії.

«Я вдячний за ваші зусилля у відновленні роботи  Комісії, зокрема, за проведену  роботу, яка призвела до можливості сьогоднішнього засідання. Ця Комісія є головним форматом щодо забезпечення прав осіб етнічної румунської общини в Україні і української в Румунії. Наше завдання оцінити, наскільки ці права забезпечуються в обох державах  у відповідності до базового та інших договорів між двома країнами», - сказав Александр Віктор Мікула.

У рамках VI засідання Змішаної Україно-Румунської міжурядової комісії з питань  забезпечення прав осіб, які належать до національних меншин, сторонами було підписано  протокол, який забезпечує реалізацію інтересів національної української спільноти в Румунії, та угоду, яка закрила попередні засідання, за результатами яких не було досягнуто консенсусу щодо  вирішення проблемних питань забезпечення прав національних меншин. Зокрема, в протоколі зафіксовані важливі для закордонного українства положення та двосторонні домовленості, які, безумовно, поліпшать становище української національної спільноти в Румунії та румунської спільноти в Україні. Документ також гарантує подальшу співпрацю між державними органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, громадськими об’єднаннями, іншими установами України та Румунії щодо забезпечення освітніх, культурних та інформаційних потреб представників української національної меншини в Румунії та румунської національної меншини в Україні.

Наступне засідання Комісії відбудеться у Румунії в 2018 році.

 

версія для друку