українська російська англійська
Привітання Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з Днем винахідника і раціоналізатора
16.09.2017 | 09:00
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Шановні друзі!

Від імені Уряду та від себе особисто вітаю з професійним святом!

Сучасний інноваційний розвиток докорінно змінює уявлення про навколишній світ і можливості людини, науки, економіки. І щоб бути у фарватері актуальних процесів глобального сьогодення, нашій країні необхідні нестандартні ідеї та рішення, що дасть змогу посилити економічний ефект від розроблення нових технологій.

Україна завжди була багата на геніїв, які прославили її винаходами, що змінювали історію людства. Ігор Сікорський захоплював сучасників своїми літаками і гелікоптерами, які били усі світові рекорди. Іван Пулюй створив прообраз рентгенівського апарата за 14 років до винаходу Рентгена. А іменем Юрія Кондратюка, одного з піонерів ракетної техніки, названі траєкторія польоту на Місяць і кратер на супутнику Землі. Багато українських винахідників та раціоналізаторів увійшли в історію не лише інженерної думки, а і усієї цивілізації загалом.

Щороку в нашій країні з’являються десятки нових хабів, запускаються перспективні стартапи, креативні молоді люди працюють над проектами, які здатні зробити світ кращим. У Києві відкрито перший в Україні інноваційний парк, який об’єднує на одній території креативні компанії, інноваційні проекти та освітні майданчики.

Зі свого боку Уряд поглиблює політику поліпшення інвестиційного клімату, дерегуляцію, закладає підмурок та створює необхідні умови для побудови креативної економіки. У 2018 році буде створено фонд підтримки стартапів, який, я впевнений, стане надійною державною допомогою для сміливих та перспективних проектів. Україна має величезний людський та інтелектуальний потенціал, для реалізації якого необхідно створити належні умови.

Вітаю усіх винахідників, раціоналізаторів, науковців, стартаперів із професійним святом і бажаю нових творчих задумок та геніальних рішень, реалізації найсміливіших проектів, а також – надійних інвесторів.

 

З повагою

Прем’єр-міністр України                                                          Володимир ГРОЙСМАН

 

версія для друку