українська російська англійська
Українсько-чеська робоча група з питань енергетики посилює співпрацю в напрямку енергетичної безпеки
15.09.2017 | 15:05
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Українсько-чеська робоча група з питань енергетики посилює співпрацю в напрямку енергетичної безпеки. Такої домовленості досягнуто за результатами робочого візиту Міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігоря Насалика до м. Прага (Чеська Республіка).

Поїздка відбулася на запрошення Віце-прем’єр-міністра Чеської Республіки Павела Белобрадека з 12 по 13 вересня 2017 року з метою обговорення поточного стану та подальшої інтенсифікації двосторонньої співпраці у галузі енергетики.

Під час зустрічей обговорено питання щодо підвищення рівня енергетичної безпеки, диверсифікації джерел та шляхів енергопостачання, розвитку стратегічної ролі існуючого маршрутного транзиту до Європи та залучення передових інноваційних та енергоефективних технологій та інвестицій в енергетичну галузь.

Чеська сторона наголосила на зацікавленості та можливості надання підтримки Україні для підвищення рівня енергетичної безпеки шляхом залучення новітніх технологій, модернізації електроенергетичної мережі та приєднання її до об’єднаної європейської енергетичної системи.

Окрім того, за результатами зустрічі із Міністром промисловості та торгівлі Чехії Іржі Гавличіком домовлено вивести на новий якісний рівень діяльність українсько-чеської робочої групи з питань енергетики, яка функціонує в рамках Українсько-чеської міжурядової змішаної комісії з економічного, промислового та науково-технічного співробітництва. Зокрема, сторонами домовлено опрацювати питання щодо підняття рівня співголів зазначеної групи до Міністра або заступника Міністра.

Зазначена робоча група є ефективною платформою для обговорення усіх актуальних питань двосторонньої співпраці у сфері енергетики.

 

 

версія для друку