українська російська англійська
На Черкащині під час аукціону вартість оренди земельної ділянки зросла до 152% від нормативної грошової оцінки
15.09.2017 | 15:52
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ГЕОДЕЗІЇ, КАРТОГРАФІЇ ТА КАДАСТРУ

Під час земельних торгів, організованих Головним управлінням Держгеокадастру у Черкаській області, у липні цього року, продано права оренди 14 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності (за межами населених пунктів) загальною площею 173,4 гектара. По чотири земельні ділянки продано в Кам’янському, Канівському й Лисянському районах, по одній – у Жашківському й Корсунь-Шевченківському районах Черкаської області. Стартова ціна для всіх ділянок становила 8% від їхньої нормативної грошової оцінки.

Завдяки земельним торгам до бюджетів сільських рад Черкащини щорічно надходитиме 442 тис. грн, що на 345 тис. грн більше від стартової ціни – 97 тис. гривень.

Найдорожче під час торгів продано права оренди земельної ділянки площею 15,6 га в адмінмежах Лисянської селищної ради, де стартова ціна піднялася до рекордних у Черкаській області 152% від нормативної грошової оцінки: до 101 тис. грн замість початкової – 5,3 тис. грн, тобто в дев’ятнадцять разів.

Також в адмінмежах Жаботинської сільської ради Кам’янського району Черкаської області  плата за оренду земельної ділянки площею 18,5 га зросла до 145% від нормативної грошової оцінки: із 7781 грн до 141 тис. грн – у понад вісімнадцять разів. Тут же за оренду іншої земельної ділянки площею 3,7 га щорічно сплачуватимуть до 50% від нормативної грошової оцінки: 36 921 грн замість стартових 5897 гривень.

 

Довідково

Земельні торги проводять відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

Із детальною інформацією про земельні ділянки, права оренди на які виставлені на продаж, можна ознайомитися в розділі «Земельні аукціони» на офіційному веб-сайті Держгеокадастру.

 

версія для друку