українська російська англійська
Ігор Жданов: Українські стрільці у Львові успішно випробували нові електронні установки "Сіус Акор", закуплені Мінмолодьспорту
15.09.2017 | 17:00
МІНІСТЕРСТВО МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

З 14-19 вересня у спортивно-стрілецькому комплексі Навчально-спортивної бази літніх видів спорту Міністерства оборони України у Львові проходить відкритий чемпіонат України зі стрільби кульової у вправах з пневматичної зброї.

Турнір, який проводиться Мінмолодьспорту, Львівською ОДА, Федерацією стрільби України та Львівської обласної федерації стрілецького спорту, відділенням НОК України у Львівській області, присвячений пам’яті видатного Заслуженого тренера України, який  присвятив  життя розвитку кульової стрільби, Анатолія  Кукси.

Змагання вперше пройшли на новому сучасному, високотехнологічному обладнанні - електронних установках «Сіус Акор», що були закуплені Мінмолодьспорту.

«Навчально-спортивна база літніх видів спорту Міноборони у Львові - один з важливих центрів олімпійської підготовки, де тренуються наші велогонщики, лучники, члени збірних команд зі стрільби. Пам’ятаю як 2015-го разом зі спортсменами і тренерами зі стрільби обговорювали проблемні питання бази. Вони жалілися на відверто застарілий тир і поділилися своєю мрією – тренуватися в сучасних умовах, на електронних установках», - зауважив Ігор Жданов.

“Обіцяв, що як Міністр молоді та спорту допоможу створити необхідні умови для спортсменів. Досить багато часу та зусиль довелося витратити для позитивного вирішення цього питання, але ми це зробили, знайшовши необхідні кошти у розмірі 5 млн грн», - наголосив Ігор Жданов.

Протестувати нове обладнання цьогоріч зібралося понад 300 кращих атлетів країни, що представляли на Всеукраїнській першості збірні команди з 16 областей України та м. Києва, в т.ч. збірна Донеччини.

За словами тренерів, наявність такого електронного комплексу - значно покращить конкурентноздатність та рівень підготовки українських спортсменів до найбільших міжнародних змагань. Слід відзначити, що  Національний чемпіонат є одним із важливих етапів відбору кандидатів до складу збірної команди України, яка змагатиметься  за право участі у чемпіонаті Європи в лютому 2018 року в угорському Дьйорі.

Серед почесних гостей, які привітали учасників змагань також були: державний секретар Міністерства Олег Немчінов; президент стрілецького клубу «Брауншвейгські леви» (Німеччина) Адольф Фабер; народні депутати України Михайло Бондар та Микола Величкович, представники Міноборони та НОК.

Довідково

4 вересня 2014 року на 61-му році життя передчасно перестало битися серце головного тренера збірної команди України з кульової стрільби, львів’янина Анатолія Павловича Кукси.

Кукса А.П. – Заслужений тренер України, Заслужений працівник фізичної культури, нагороджений орденами «За Заслуги» ІІ та ІІІ ступенів.

За остатні роки завдяки плідній праці Кукси А.П. збірна команда України неодноразово виборювала найвищі призові місця на чемпіонатах світу та Європи, а також на Олімпійських іграх в Пекіні та Лондоні.

Ім’я Анатолія Павловича Кукси назавжди увійшло в історію кульової стрільби не тільки Львівщини, але й на національному та світовому рівнях.

 

версія для друку