українська російська англійська
Уряд зберігає питання оборони й безпеки в пріоритеті бюджету-2018, - Глава Уряду
15.09.2017 | 19:38
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Кабінет Міністрів України зберігає в проекті Державного бюджету на 2018 рік пріоритет фінансування програм оборони й безпеки, сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

«Видатки на оборону і безпеку заплановані на рівні 164,9 млрд грн, що становить 5% ВВП, - сказав Глава Уряду. - Наступний пріоритет – дороги. Ми почали дорожнє будівництво з цифри 19 млрд грн. У 2018 році ми передбачаємо 44 млрд грн».

Окрема увага – питанням енергоефективності. У наступному році доходи Фонду енергоефективності  складуть 1,6 млрд грн, з яких 400 млн грн буде направлено на «теплі» кредити. «Треба робити реновацію та модернізацію житлового фонду», - сказав Глава Уряду.

Бюджетну підтримку отримають також ключові галузі промисловості. Так, сектор АПК в 2018 році отримає з державного бюджету за різними програмами  7,3 млрд грн, в тому числі 1 млрд грн – на програму розвитку малих фермерських господарств  і 2,3 млрд грн – на програму розвитку тваринництва. «З 2,3 млрд грн ми будемо компенсувати відсоткову ставку по кредитах при будівництві нових тваринних комплексів», - пояснив Глава Уряду.

Програми розвитку регіонів за пропозиціями Уряду будуть профінансовані на суму 10 млрд грн. Понад 4 млрд грн будуть направлені в 2018 році  на сферу культури та підтримку національної спадщини, в тому числі 500 млн грн – на розвиток кінематографа.

Видатки на дипломатію, за пропозицією Уряду, становитимуть 4,4 млрд грн.

«Це тільки деякі пріоритети, закладені в бюджет на 2018 рік. Ми маємо швидко пройти етап обговорення. Що для цього потрібно? Прийняття необхідних рішень, у тому числі на майданчику Парламенту, та кропітка робота на місцях. Не все легко дається, і не все тільки від нас залежить. Але політиці популізму ми пропонуємо альтернативу, а саме – розвиток економіки. Вони кричать, а ми будуємо дороги і створюємо робочі місця, - сказав Володимир Гройсман. - Ми якісно підготувалися до зими, маємо запаси, аби увійти в опалювальний сезон і пройти зиму, провести реформи.  Ми пропонуємо політику розвитку держави».         

 

 

версія для друку