українська російська англійська
"Центр Андрея Шептицького у Львові має усі шанси стати місцем для міждисциплінарного діалогу", - Євген Нищук
18.09.2017 | 09:33
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

Під час робочого візиту на Львівщину Міністр культури України Євген Нищук відвідав новостворений Центр Андрея Шептицького – унікальний багатофункціональний заклад, що об’єднує сучасну бібліотеку, майданчик для проведення культурних заходів і наукових конференцій. Центр є частиною кампусу Українського католицького університету у м. Львів.

За словами представників Університету, аналогів цієї будівлі в Україні немає. Роботи велися два роки за проектом, розробленим німецькою компанією Behnisch Architekten. Кажуть, спорудження вартістю близько 150 мільйонів гривень оплатили жертводавці УКУ, головний з яких – канадійський філантроп Джеймс (Костянтин) Темертей.  

Перший поверх будівлі є своєрідним креативним простором, де працюватимуть виставки, кафе, магазин та дитяча зона, а на стелажах поновлюватимуть актуальні книжкові надходження та періодику. До відкриття Центру тут урочисто презентовано виставку «Шептицький посеред нас», присвячену життю і діяльності Митрополита. В експозиції розмістили раритетні речі, що належали Шептицькому, а завдяки інтерактивним мультимедійним екранам присутні можуть ознайомитись з його життєвим шляхом, прочитати вислови Митрополита щодо соціальних, політичних, культурних та філософських тем, а у одній із секцій – навіть почути його голос.

У п’ятиповерховій будівлі Центру розмістяться кілька конференц-залів, коворкінги та клуби. Центр працюватиме не лише для викладачів та студентів університету. Бібліотекою зможе користуватись кожен, хто оформить абонемент.

Ключове місце у плануванні відіграє бібліотека, для зручності доступу до якої, стенди планують розмістити на більшості площ Центру. Нині сюди перевозять книжкову колекцію університету, яка налічує близько 120 тисяч книг. Серед них і унікальні рідкісні книги та стародруки. Відійшли від стереотипів і у плануванні навчальних  аудиторій – це відкриті, світлі простори, облаштовані сучасними меблями та мультимедійною апаратурою.

В УКУ кажуть, працюючи над проектом, надихались атмосферою міста Львів – його вузьких вуличок, невисоких будинків, де після кожного повороту кожен може відкрити для себе щось особливе.

Міністр культури України Євген Нищук під час огляду Центру подякував усім причетним до його створення та наголосив – такі ініціативи мають послужити прикладом для наслідування для вишів по всій Україні, адже у навчальному процесі дуже важливо створити для студентів комфортні умови.

«Центр Шептицького дійсно вражає, а Український католицький університет вкотре підтверджує свій статус – одного із найпрогресивніших навчальних закладів України. Саме тому не дивно, що саме на базі УКУ ми отримали унікальне місце, яке має усі шанси стати комфортним місцем для міждисциплінарного діалогу – дискусій про літературу, музику, кіно, театр, архітектуру, а також виклики, які стоять як перед Україною, так і усім світом у ХХІ столітті. Переконаний, цей заклад стане місцем зустрічі людей культури, освіти, науки. Я дякую усім причетним до його створення та сподіваюсь на продуктивну співпрацю”, – сказав Євген Нищук.

 

версія для друку