українська російська англійська
Ігор Жданов: Завдяки патріотичній позиції українських яхтсменів Світова вітрильна федерація визнала нелегітимними російські змагання в окупованому Севастополі
18.09.2017 | 10:05
МІНІСТЕРСТВО МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

Міністр молоді та спорту Ігор Жданов відвідав Чемпіонат України з вітрильного спорту на який з’їхалися понад 700 учасників: діти, молодь та дорослі з усієї країни. Показово, що цього року до України завітали й представники Євросоюзу - спортсмени з Португалії та Чехії. Також приїхали гості з Великобританії.

Змагання проходили 16-17 вересня під егідою Вітрильної федерації України в акваторії Київського водосховища на базі яхт-клубів: Київського Палацу дітей та юнацтва та «Енергетик».

Міністр подякував Вітрильній федерації України, президенту Родіону Луці, першому віце-президенту Дмитру Шимківу за чітку патріотичну позицію, яку вони займають в питанні Криму.

«Завдяки оперативній та жорсткій реакції української сторони Світова вітрильна федерація визнала нелегітимною так звану «першість Росії» у класах Оптиміст, Кадет та Зум 8, яку окупанти проводили в Севастополі 8-15 вересня цього року. Результати змагань не будуть офіційно визнані на міжнародному рівні», - наголосив Ігор Жданов.

На Київському водосховищі визначили найкращих спортсменів України з усіх вікових груп на 6 дистанціях. Не лише серед вітрильних, але й радіокерованих яхт та катамаранів. В рамках чемпіонату проведено відбір до Олімпійської команди України та молодіжної і юнацької команд.

Також Міністр обговорив з тренерами й представниками ВФУ питання розвитку цього виду спорту. За словами Ігоря Жданов, вітрильний спорт важливий для України, адже наші яхтсмени традиційно беруть участь у великих міжнародних змаганнях та Олімпійських іграх, де змагаються за честь українського прапора.

«Не завжди ці старти переможні, бо конкуренція та перевага у технічному забезпеченні, як показала Олімпіада в Ріо-2016, дуже висока. Зрозуміло, що держава не в змозі в повній мірі фінансувати такий затратний вид спорту. Наше Міністерство в межах своїх можливостей приділяє увагу олімпійській збірній України. Я відкритий та готовий допомагати вирішувати різноманітні проблемні та організаційні питання в інтересах національної команди», - запевнив Ігор Жданов.

 

версія для друку