українська російська англійська
Сергій Савчук презентував японським інвесторам можливості виробництва енергії з відходів в Україні
18.09.2017 | 11:28
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

Цього тижня Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та голова представництва відомої японської компанії «Марубені Корпорейшн» в Україні Акіяма Тецуо обговорили актуальну в країні проблему утилізації відходів та значний потенціал використання цієї сировини для виробництва енергії. 

Як повідомив А. Тецуо, один з напрямів компанії – інвестиції в енергетичні проекти, у тому числі з використанням відновлюваних джерел енергії, по всьому світу. Вже не вперше компанія цікавиться українським ринком. Цього разу інвестори досліджують можливості реалізації проектів з виробництва енергії з відходів. 

«Відходи – ще один важливий ресурс для генерації енергії. Щороку в Україні вивозиться 10 млн тонн побутових відходів.  З них можна виробляти 3,5 млн Гкал тепла та 1,2 млрд кВт*год електроенергії і, у результаті, заміщувати 700 млн м3 газу щорічно», - навів статистичні дані С.Савчук. 

Голова Агентства також пояснив, що в країні з метою виробництва енергії використовується лише 1,4 % всіх відходів. Ще 5,6 % проходять тільки процедуру сортування. Решта 93% відходів вивозиться на сміттєзвалища. 

«Прийшов час докорінно змінювати ситуацію та брати приклад із Швеції, де майже половина відходів переробляється для повторного використання, а інша половина стає джерелом енергії. На полігонах залишається лише 1% сміття», - наголосив С.Савчук. 

У ході перемовин Голова ознайомив представників японської компанії із розробленою Держенергоефективності фінансовою моделлю перероблення 350 тис. тонн відходів у рік з повним використанням їх енергетичного потенціалу. Потужність об’єкту становитиме 4,5 МВт електроенергії та 41 МВт теплової енергії. Обсяг необхідних інвестицій  складе близько 41 млн євро, а окупність проекту - від 5,5 років.

За результатами зустрічі сторони домовилися співпрацювати, опрацювати можливі економічно вигідні моделі встановлення потужностей з переробки відходів та виробництва енергії. Також японська компанія  ознайомиться з представленими на Інтерактивній карті UA MAP (https://www.uamap.org.ua) потенційними «зеленими» проектами. 

 

версія для друку