українська російська англійська
На Дніпропетровщині фахівці здійснили заходи державного контролю за використанням та охороною земель
18.09.2017 | 11:32
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ГЕОДЕЗІЇ, КАРТОГРАФІЇ ТА КАДАСТРУ

Під час виконання основних завдань державного контролю за використанням та охороною земель за липень та серпень 2017 року фахівці Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області розглянули 123 звернення фізичних та юридичних осіб, організували та здійснили 161 захід державного контролю за використанням та охороною земель, дотриманням вимог законодавства України про охорону земель і моніторинг ґрунтів шляхом проведення перевірок.

За результатами проведених заходів державні інспектори Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області виявили 130 випадків порушення вимог земельного законодавства України.

За виявленими правопорушеннями фахівці склали 161 акт перевірок, склали 54 протоколи про адміністративне правопорушення, вручили 63 приписи, винесли 59 постанов, з яких 55 постанов про накладання адміністративного стягнення на суму 13 770 гривень. Після вжиття заходів адміністративного впливу правопорушниками було сплачено в добровільному порядку штрафів на суму 10 880 гривень. Також було винесено 4 постанови про закриття справи відповідно до пункту 1 статті 247 КУпАП та статті 197-1 Кримінального кодексу України.

За вказаний період державні інспектори Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області нарахували та пред’явили порушникам шкоду, заподіяну внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, на суму 628 321,76 грн, при цьому в добровільному порядку правопорушниками було сплачено шкоду на суму 131 816,77 гривень.

Матеріали проведених заходів у встановленому порядку передаються до органів прокуратури для вжиття заходів прокурорського реагування та до правоохоронних органів з метою реєстрації відповідних кримінальних проваджень і встановлення осіб правопорушників, інформація щодо яких на теперішній час відсутня.

Довідково

Відповідно до статті 2 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» основні завданнями  державного контролю за використанням та охороною земель такі:

забезпечення додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами земельного законодавства України;

забезпечення реалізації державної політики у сфері охорони та раціонального використання земель;

запобігання порушенням законодавства України у сфері використання й охорони земель, своєчасне виявлення таких порушень і вжиття відповідних заходів щодо їхнього усунення;

забезпечення додержання власниками землі й землекористувачами стандартів і нормативів у сфері охорони та використання земель, запобігання забрудненню земель і зниженню родючості ґрунтів, погіршенню стану рослинного й тваринного світу, водних та інших природних ресурсів.

 

версія для друку