українська російська англійська
Інновації, новітні технології та людський капітал - шлях до розвитку регіонів, - В'ячеслав Негода
18.09.2017 | 16:01
МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

Нова державна регіональна політика в Україні вже дала позитивні результати. У більшості регіонів активізувалася економічна діяльність, відновилося зростання в ключових сферах: промисловості, будівництві, капітальних інвестиціях. Щоб прискорити це зростання маємо переходити на інноваційну економіку, генерувати та використовувати новітні технології, можливості наукомісткого виробництва, а також розвивати людський капітал.

Про це сказав перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України В’ячеслав Негода під час виступу на конференції: «Підприємництво-Інновації-Регіональний розвиток», що проходить 18 вересня у Києві за підтримки проекту «Підвищення інвестиційної привабливості України та конкурентоспроможності регіонів».

За словами В’ячеслава Негоди, для підвищення рівня інноваційної та інвестиційної спроможності регіонів, що визначено однією з операційних цілей Державної стратегії регіонального розвитку до 2020 року, необхідно:

осучаснити інноваційну інфраструктуру, зокрема розвивати технополіси, технопарки, центри трансферу технологій, інноваційні кластери, організації та установи, які сприяють створенню інновацій;

розвивати інноваційну освіту та культуру, в тому числі розвивати механізми комерціалізації результатів наукових робіт, співробітництва державного та недержавного наукового сектору з реальним сектором економіки;

стимулювати промисловців та підприємців до запровадження новітніх технологій.

«Європейська практика показує, що місцева влада, маючи уніфікований стратегічний план розвитку, чітко окреслені цілі і перспективи, підготовлені розвиткові проекти робить свої території інвестиційно привабливими для іноземних та вітчизняних інвесторів. Отже останніми роками регіональних розвиток в Україні ми скеровуємо до використання саме стратегічних підходів. Завдяки цьому, а також можливостям, які місцева влада отримала в ході децентралізації, вже маємо вагомі результати, що позитивно вплинули на створення умов для розвитку інновацій та підприємництва як на рівні областей, так і на рівні спроможних громад», - сказав В’ячеслав Негода.

Водночас, за його словами, існує необхідність вивчення та застосування кращих міжнародних практик щодо співпраці між університетами та бізнес-сектором, створення інноваційних кластерів в малих і середніх підприємствах, розробки спільних навчальних програм, програм стажувань для молодих підприємців, а також різних форм державно-приватного партнерства у сфері інновацій.

 

версія для друку