українська російська англійська
Україна успішно виконує свої міжнародні обов'язки у сфері протидії торгівлі людьми та готова поділитись своїм досвідом роботи у цій сфері
19.09.2017 | 11:35
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

18 вересня у м. Варшаві (Республіка Польща) відбулося робоче засідання на тему „Гуманітарні питання та інші обов’язки”, участь у якому взяла заступник Міністра соціальної політики Наталія Федорович.

Метою робочого засідання є представлення досвіду та основних досягнень країн-учасників у вирішенні гуманітарних питань, зокрема з протидії торгівлі людьми, біженців та переміщених осіб та осіб під загрозою переміщення.

Під час свого виступу Наталія Федорович доповіла країнам-учасникам про основні досягнення, які Україна здійснила у сфері протидії торгівлі людьми, зокрема  щодо підвищення України у 2017 році в рейтингу країн з протидії торгівлі людьми Державного департаменту США та виведення України з Контрольного списку Другої групи та переведення її до Другої групи.

„Одним із досягнень Уряду України у сфері протидії торгівлі людьми є створення в Україні ефективної системи протидії торгівлі людьми”, зазначила Наталія Федорович.

У своєму виступі заступник Міністра підкреслила роль міжнародних та  громадських організацій, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, у наданні технічної підтримки Уряду України під час реалізації державної політики у цій сфері.

Наталія Федорович зауважила, що попри всі досягнення Уряду України у боротьбі з торгівлею людьми, однією з проблемою для України є окупація Російською Федерацією частини території України: „В українських засобах масової інформації постійно публікуються статті про масові порушення прав громадян України на території Автономної Республіки Крим, а також на території Луганської та Донецької областей, у тому числі використання дітей у збройних конфліктах, трудову експлуатацію чоловіків, а також сексуальне насильство дівчат та жінок”,  - зауважила заступник Міністра.

Наталія Федорович зазначила, що у 2016 році правоохоронними органами України встановлено ​​групу осіб, яка в період з 2014 до 2016 року на території Дніпропетровської, Київської та інших областей України здійснювали вербування громадян України з метою трудової експлуатації, а саме залучення до злочинної діяльності з метою перевезення наркотичних речовин до Російської Федерації.

„Україна занепокоєна тим, що не може захистити права своїх громадян, оскільки мають місце факти, коли правоохоронні органи Російської Федерації не допускають представників дипломатичних установ України в Російській Федерації до громадян України, які перебувають в місцях позбавлення волі. Уряд Російської Федерації не йде на діалог з Урядом України щодо вирішення даної проблеми, що є великою проблемою”, - зауважила урядовець.

 Також Наталія Федорович закликала світову спільноту сприяти у наданні підтримки та допомоги у фіксації випадків порушень прав громадян України на території Російської Федерації.

 

версія для друку