українська російська англійська
Павло Розенко провів зустріч з представниками Глобального фонду
19.09.2017 | 15:23
СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Сьогодні, 19 вересня, відбулася зустріч Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка з представниками Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. У ході зустрічі сторони обговорили питання щодо підсумків поточного впровадження гранту Глобального фонду в Україні та процесу надання нового гранту на 2018 – 2020 роки та умов державного співфінансування.

У зустрічі, зокрема, взяли участь Латичевскі Думітру, регіональний менеджер команди Східної Європи та Центральної Азії Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, Сакварелідзе Георгій, старший портфоліо-менеджер команди Східної Європи та Центральної Азії відділу управління грантами Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

«Україна зараз переживає непросту економічну та суспільно-політичну ситуацію. Проте напрямок боротьби з епідемією ВІЛ/СНІД та туберкульозу був і залишається одним із пріоритетів нашої діяльності. Навіть у цей скрутний час ми продовжуємо збільшувати державне фінансування програм з протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. На жаль, ми ще не можемо говорити про стовідсоткове державне фінансування потреби, але в тому числі і завдяки підтримці Глобального фонду ми все-таки відзначаємо позитивні зміни в цьому напрямку. Саме завдяки значній фінансовій підтримці Глобального фонду і технічній допомозі наших донорів Україні протягом останніх років вдалося досягти певної стабілізації епідемічної ситуації з ВІЛ-інфекції/СНІДу», - сказав Павло Розенко під час зустрічі.

Павло Розенко нагадав, що під його головуванням було відновлено роботу Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, яка активно працює вже протягом року і водночас є координатором з виконання програм Глобального фонду.

Віце-прем’єр-міністр зазначив, що задля забезпечення подальшого прогресу у цій сфері Україна підготувала і у травні 2017 року подала до Глобального фонду новий запит на фінансування проекту «Прискорення прогресу України в забезпеченні сталої відповіді сфери охорони здоров’я на туберкульоз і ВІЛ-інфекцію» на 2018 – 2020 роки, і ми сподіваємося у жовтні поточного року отримати схвалення Глобального фонду нашого запиту. «Ми маємо дуже конструктивні контакти і обмін інформацією з Глобальним фондом. Всі зауваження і пропозиції Глобального фонду до запиту враховані, і сподіваюся, що у жовтні цей запит буде схвалений Глобальним Фондом», - підкреслив Павло Розенко.

Він також поінформував, що Україна наразі готує додатковий запит до Глобального фонду для отримання додаткового фінансування в рамках каталітичних інвестицій на загальну суму 15,2 млн. доларів США. «Ми очікуємо, що 5 жовтня 2017 року на засіданні Національної ради запит буде схвалено та направлено до Глобального фонду», - додав Віце-прем’єр-міністр.

 

версія для друку