українська російська англійська
Інвестиційні перспективи сфери управління водними ресурсами та водозабезпечення очевидні, - Геннадій Зубко
19.09.2017 | 15:37
СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Європейська стратегія та Закон «Про питну воду питне водопостачання та водовідведення» передбачає забезпечення централізованим водопостачанням населених пунктів із населенням 2 тисячі і більше. Це індикатор, до якого маємо дійти.  Для України сфера управління водними ресурсами, водозабезпечення та водовідведення є перспективною для залучення інвестицій та розвитку малого і середнього бізнесу. Про це під час зустрічі з європейською бізнес спільнотою повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

На його думку, сьогодні питання водозабезпечення України є гострим і актуальним. «Так, перед нами стоять оперативні завдання щодо забезпечення водою Донецької і Луганської  областей у зв’язку з постійними обстрілами російськими бойовиками цих територій, а також монопольним становищем однієї водопостачальної компанії. Зокрема, шукаємо й альтернативні шляхи щодо водозабезпечення Маріуполя», - зауважив Геннадій Зубко.

Крім того, за його словами, забезпечення водою є глобальним світовим питанням, вирішення якого вимагає і зусиль України.

«Через зміну кліматичного поясу піднімається рівень підземних вод. Раніше ця проблема стосувалася лише Миколаївської, Херсонської і Запорізької областей. Але наразі – вже і Черкаської області та низки інших регіонів. Це питання важливе як з огляду забезпечення людей водою, так і насамперед щодо її якості. Цієї осені плануємо провести стратегічну сесію щодо розробки стратегії управління водними ресурсами, водозабезпечення малих міст, вирішення проблем з водопостачання Донбасу. Залучимо наукові інституції, адже нам потрібні саме технічні рішення, міжнародних партнерів та бізнес, для якого інвестиційні перспективи цієї сфери очевидні», - наголосив Геннадій Зубко.

 

версія для друку