українська російська англійська
Україна та Молдова підтвердили спільне прагнення до реалізації євроінтеграційних реформ в енергетичній сфері
19.09.2017 | 18:35
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Сьогодні, 19 вересня заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Н.А. Бойко взяла участь у пленарному засіданні Міжурядової українсько-молдовської змішаної комісії з питань торгово-економічного співробітництва, яке проводилося у м. Одесі.

Засідання Міжурядової комісії є важливою подією у двосторонніх відносинах, метою якого є визначення шляхів розвитку співробітництва.

«Діалог на рівні експертів країн дає змогу знаходити практичне вирішення наявних питань та реалізації спільних проектів», - підкреслила заступник Міністра Н. Бойко в рамках пленарного засідання.

У межах експертних консультацій сторони домовились дослідити можливість реалізації проекту будівництва ділянки ПЛ 33кВ Новоодеська-Арциз по території Республіки Молдова.

«Сьогоднішнє засідання підкреслює спільне прагнення до реалізації політики євроінтеграції шляхом імплементації регламентів Третього енергетичного пакету ЄС та формування прозорих правил ринків», - зауважила заступник Міністра Н. Бойко під час пленарного засідання.

Реалізація сторонами регламентів Третього енергетичного пакету ЄС і підготовка до заключення прямих договорів по співробітництву на всіх точках зєднань між операторам газотранспортних систем країн на послуги транспортування природнього газу транскордонним газопроводами операторів обох країн є важливим кроком для формування умов вільної торгівлі між нашими країнами.

Молдовська сторона висловила зацікавленість співпрацювати в питанні транспортування природного газу по трансбалканському трубопроводу в напрямку Румунія-Україна-Молдова-Україна.

Важливим аспектом зустрічі є підтвердження зацікавленості в інтеграції української та молдовської енергосистем з континентальною європейською енергосистемою ENTSO-E та готовність до виконання необхідних досліджень.

Окрему увагу сторони приділили обговоренню проекту Угоди про забезпечення функціонування Дністровського комплексного гідровузла та домовились провести необхідні двосторонні консультації для остаточного вирішення зазначеного питання.

 

версія для друку