українська російська англійська
Знання законодавства складатиме не більше 20% оцінки кандидата на нові посади в міністерствах, - Олександр Саєнко
19.09.2017 | 19:00
СЛУЖБА МІНІСТРА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

Про це заявив Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко під час ефіру на Громадському телебаченні, присвяченому конкурсам на посади фахівців з питань реформ.

"Раніше успішний кандидат на держслужбу мав володіти вузькими спеціалізованими знаннями: знати законодавство, порядки, інструкції. Це давало перевагу чиновнику, який вже працює в системі. Зараз ми зменшили вагу цих вимог: тепер оцінюємо аналітичне мислення, здатність до стратегічного планування, управління змінами, лідерські якості, комунікаційні навички. Ми розробили кейси, подібні до тих, що використовують для оцінки компетенцій приватні компанії та провідні бізнес школи. Тому вага знання законодавства у відповідній сфері зараз складає 15-20%, все інше - це так звані soft skills, які людина має продемонструвати. Тому маніпулювати та підлаштуватись під потрібного кандидата на конкурсах буде дуже важко", пояснив він.

"Однією з вимог до організації роботи конкурсних комісій є включення до складу конкурсної комісії трьох незалежних членів. Двоє з них - галузеві експерти від громадськості або наукового середовища та один професійний фахівець з управління персоналом. Ці три незалежні експерти в комісії матимуть такі ж повноваження оцінювати здібності кандидатів, як і представники міністерства. Окремо, в рамках проекту підтримки реформи від Місії ЄС, професійні рекрутери будуть моніторити всі етапи проходження конкурсу. Людина, що вважає, що їй невиправдано занизили бал, зможе оскаржити результати конкурсу, посилаючись на відеофіксацію конкурсу", - прокоментував запобіжники від зловживань під час конкурсів Олександр Саєнко.

"Цей проект реалізується за підтримки наших міжнародних партнерів. Європейська комісія буде залучена до моніторингу проведення всіх конкурсів", - додав він.

Нагадаємо, перші конкурси на нові посади в директорати 10-ти пілотних міністерств були оголошені минулого тижня. До кінця поточного року планується провести близько 900 конкурсів та розпочати роботу директоратів. Мета цієї реформи - підвищити якість урядових рішень шляхом впровадження нових процедур з аналізу політики, які будуть здійснювати профільні директорати в міністерствах. Всі конкурси будуть оприлюднені на порталі https://career.gov.ua, через який також можна подати документи для участі у конкурсі в електронному вигляді.

 

версія для друку