українська російська англійська
Україна направила в СОТ вимогу щодо консультацій з Казахстаном
19.09.2017 | 19:43
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ТА ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

В рамках Світової організації торгівлі Україна направила вимогу про проведення консультацій із Республікою Казахстан у зв’язку з дією антидемпінгових заходів щодо українських труб в Євразійському економічному союзі.

Україна вважає, що продовження в 2016 році дії антидемпінгових заходів щодо імпорту деяких видів сталевих труб походженням з України у розмірі та формі, які наразі діють на території ЄАЕС, зокрема Республіки Казахстан, не відповідає вимогам, встановленим окремим положенням Угоди про застосування Статті VI ГАТТ 1994.

Згідно із встановленою процедурою, Казахстан повинен протягом 10 днів направити відповідь на отриману вимогу про проведення консультацій, підтвердивши готовність вступити у консультації в рамках зазначеної справи.  Після отримання згоди Казахстану буде узгоджено дату та місце проведення консультацій.

"Україна очікує, що сторонам вдасться досягнути взаємоприйнятного рішення, яке матиме найменш негативний вплив на двосторонні торговельно-економічні відносини двох країн уже на етапі консультацій, не переходячи до наступної стадії врегулювання суперечки", - підкреслила заступник Міністра економічного розвитку та торгівлі - Торговий представник України Наталія Микольська.

Нагадаємо, що антидемпінгові заходи щодо імпорту на територію Євразійського економічного союзу  української трубної продукції діють з жовтня 2011 року (розповсюджено антидемпінгові заходи, які до того часу діяли в Російській Федерації). В червні 2016 року за результатами перегляду дія антидемпінгових заходів була подовжена на 5 років. Розмір ставки антидемпінгового мита - від 18,9% до 37,8% в залежності від виду продукції.

Обсяг поставок українських труб до ЄАЕС становив: у 2014 році – 330 тис. тон на суму 373 млн дол., у 2015 році – 138 тис. тон на суму 133 млн дол, у 2016 році – 151 тис. тон на суму 111 млн дол., за 6 місяців 2017 - 76,5 тис тонн на суму 63 млн дол.

 

версія для друку