українська російська англійська
Мінфін: Бюджет на 2018 рік забезпечує фінансування всіх пріоритетних реформ у країні
19.09.2017 | 20:05
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

Сьогодні у прес-центрі Уряду відбувся прес-брифінг на тему «Основні показники проекту Державного бюджету на 2018 рік», в якому взяли участь Перший заступник Міністра фінансів Оксана Маркарова, Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов та Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк.

Під час брифінгу спікери ще раз озвучили основні показники проекту держбюджету-2018, які базуються на базовому сценарії макропрогнозу, схваленого Урядом. Ці показники передбачають ріст реального ВВП 3%, інфляцію 7%, підняття мінімальної заробітної плати з 1 січня 2018 р. до 3 723 гривень (+523 грн.), підвищення розміру прожиткового мінімуму на 9 % у порівнянні з 2017 р. тощо. Все це передбачено профінансувати при зменшені дефіциту державного бюджету до 2,4% ВВП проти 2,7% ВВП у 2017 р.

«Розроблений нами проект бюджету містить чітко визначені пріоритети, які отримають належне фінансування. Він забезпечує проведення всіх пріоритетних реформ у країні. Зокрема, у сфері медицини, освіти, соціальній сфері, розвитку АПК, реформи децентралізації та ін. І в той же час бюджет реалістичний і продовжує політику фіскальної консолідації та вперше містить додаткові документи, які вже частина середньострокового бюджетування», - зазначила Перший заступник Міністра фінансів Оксана Маркарова.

"Мінекономрозвитку вітає той факт, що дефіцит державного бюджету скорочується. Це важливо з точки зору зменшення втручання держави в економіку. Крім того, зростають державні інвестиції, зокрема, й в інфраструктуру. 44 млрд, виділені на дороги, сприятимуть пожвавленню ділової активності", - відзначив Перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.

 

версія для друку