українська російська англійська
Максим Мартинюк: Аграрна складова держбюджету відповідає загальній філософії бюджету зростання
20.09.2017 | 09:38
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

Аграрна складова проекту державного бюджету, яка була представлена на засіданні Кабінету Міністрів України 15 вересня, йде в загальній філософії бюджету зростання. Відповідно до проекту ресурси, які передбачені на аграрний сектор, будуть розподілені між декількома стратегічними програмами держпідтримки, які сприятимуть розвитку АПК та економіки в цілому.

Про це зазначив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк під час брифінгу «Основні показники проекту державного бюджету на 2018 рік» у Будинку Уряду 19 вересня. У брифінгу також взяли участь перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов та перший заступник Міністра фінансів України Оксана Маркарова.

Серед програм підтримки, передбачених проектом бюджету на 2018 рік, – часткова компенсація за купівлю сільгосптехніки українського виробництва (1 млрд гривень), підтримка фермерства (1 млрд гривень), бюджетна дотація для розвитку сільськогосподарських товаровиробників (2 млрд гривень), підтримка тваринництва (2,3 млрд гривень).

Щодо програми підтримки фермерства було відзначено, що її реалізація стане основою для розвитку сільських територій.

«Ми розглядаємо фермерство не тільки як один із видів малого бізнесу в аграрній сфері, але і як основу суспільного устрою в сільській місцевості, адже поява нових фермерських господарств призведе до створення нових робочих місць. Більше того приблизно половина від запланованого мільярду на програму підтримки фермерства буде направлена через підтримку сільськогосподарських кооперативів, через їх об’єднання. Ми очікуємо, що ця програма буде продовжена протягом наступних трьох років і в результаті ми зламаємо ті негативні тенденції, які існують як в демографії, так і в суспільному житті соціальної інфраструктури сільської місцевості», - зазначив Максим Мартинюк.

Також було акцентовано увагу на новій програмі підтримки галузі тваринництва, зокрема, на напрямах будівництва та реконструкції тваринницьких комплексів. Результатом реалізації програми стане нарощування поголів’я свиней і ВРХ, збільшення виробництва м’яса і молочних продуктів. Це відповідно має ще більше наситити внутрішній ринок, забезпечити експортні контракти, адже Уряд продовжує активно працювати над стимулюванням експорту та відкриттям нових країн збуту.

 

 

версія для друку