українська російська англійська
МТОТ та GIZ готують спільну програму професійного навчання для ВПО
20.09.2017 | 09:47
МІНІСТЕРСТВО З ПИТАНЬ ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЙ ТА ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ УКРАЇНИ

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України та Німецька асоціація міжнародного співробітництва (GIZ) готують програму з перекваліфікації внутрішньо переміщених осіб, відповідно до потреб ринку праці.

За ініціативи німецької сторони розпочато підготовку програми “Професійна допомога ВПО при виході на ринок праці”. Програма передбачає професійні курси, або курси з перекваліфікації внутрішньо переміщених осіб відповідно до потреб ринку праці регіонів в яких вони проживають.

Загалом, проект передбачає три напрямки:

           короткотермінові підготовчі курси розраховані на термін навчання до двох тижнів;

           довгострокові курси з перепрофілювання людей, які вже мають певну кваліфікацію, але не можуть знайти за нею роботу;

           інноваційний напрямок, який передбачає об’єднання зусиль держави, місцевої влади, підприємців та громадськості у пошуках вирішення проблем працевлаштування ВПО.

Проект реалізується за фінансової підтримки уряду Німеччини, розрахований на чотири роки і призначений для впровадження у Харківській, Донецькі, Луганській, Запорізькій та Полтавській областях. На поточний момент вже працюють курси з шиття та програма навчання за напрямком менеджмент проектів.

“Наш мандат передбачає роботу з допомоги переселенцям тільки на підконтрольній Україні території, але програмою, за бажання, зможуть скористатися і мешканці тимчасово непідконтрольних районів Донецької та Луганської областей”, – сказав керівник проектів GIZ зі сталого розвитку в Україні Беньямін Клінге.

На поточний момент готується до підписання угода між GIZ та МТОТ щодо співпраці у даному напрямку. Завершення формальних процедур планується протягом одного-двох місяців. Після чого, представники неурядових організацій зможуть звертатися з пропозиціями щодо реалізації конкретних проектів.

версія для друку