українська російська англійська
Вступне слово Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 20 вересня 2017 року
20.09.2017 | 15:17
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

ГРОЙСМАН В.Б. – Розпочинаємо засідання.

У першу чергу я хотів би привернути увагу всієї країни до роботи Парламенту. Ми зараз, як ніколи, дуже близько до того, щоб ухвалити пенсійну реформу, і хочу підкреслити, що всі, більшість, я б сказав, відповідальних політичних сил, які відчувають свою особисту відповідальність перед кожним українським громадянином і особливо пенсіонером, готові підтримувати цю реформу.

Натомість я вважаю надзвичайно важливим, щоб ця реформа була прийнята вже на цьому тижні. Завтра залишається останній повноцінний сесійний день роботи українського Парламенту на цьому сесійному тижні. І мені доходять сигнали про те, що йде штучне затягування деякими політичними силами розгляду судової реформи для того, щоб зробити неможливим прийняття пенсійної реформи. Вдумайтесь, будь ласка, штучно затягувати роботу Парламенту для того, щоб українські пенсіонери не змогли отримати підвищення пенсії у жовтні.

Я хочу наголосити на тому, що той народний депутат, хто так робить, я думаю, що ми можемо сьогодні взяти, включити телевізор, телеканал "Рада", і подивитися, хто по кожній дрібниці, по кожній поправці піднімає руку, бере слово і намагається закручувати ситуацію затягування часу. Я був спікером Парламенту, я розумію, як працюють всередині процедури.

Я просто наголошую на тому, що штучне затягування – це злочин по відношенню до українських пенсіонерів, які роками чекають можливості отримати вищі пенсії. І таку можливість ми можемо їм дати вже в четвер, не через місяць, не через рік, не через п'ять років, а саме в цей четвер.

Тому я хочу закликати сьогодні всі здорові сили українського Парламенту зробити все залежне від себе, щоб ми завтра розглянули надважливу системну реформу пенсійної системи України.

Я вважаю, що завтра буде той момент істини, коли кожен з нас зможе не просто словами, лозунгами, а своїм серцем довести реальну повагу до українських громадян. Своїм голосуванням натиснути на зелену кнопку для того, щоб дати старт процедурі підвищення пенсій.

Системне підвищення пенсій без проведення цієї реформи неможливо. І я думаю, що більшість людей це абсолютно чітко розуміють, що якщо ми залишимо ту систему, яка є сьогодні, вона і далі буде забезпечувати саме зубожіння, на превеликий жаль, для наших пенсіонерів.

А те, що ми пропонуємо проголосувати в четвер, – це те, що дасть можливість системно підвищувати пенсії для українських пенсіонерів, змінити саму систему, зробити її самодостатньою. І я наголошую на тому, що жодному громадянину ця реформа не принесе шкоди, навпаки.

Тому закликаю всіх об'єднатися (по-перше, дати оцінку тим, хто штучно затягує цей процес) і завтра перейти до розгляду цього надважливого питання.

Я знаю, що і фракції коаліції, й інші фракції, які налаштовані на підтримку українських громадян, сьогодні об'єднані навколо того, щоб приймати цю реформу. Окремо хочу сказати, що і голова Парламенту докладає максимум зусиль для того, щоб ця реформа відбулася вже в четвер. Тому ще раз наголошую на відповідальності кожного народного депутата перед кожним українським громадянином.

Хотів би підкреслити, що ми вже вдруге вчасно внесли до Парламенту, як і передбачають терміни, проект Закону "Про Державний бюджет на 2108 рік". Це бюджет економічного зростання. Ми закладаємо зростання на рівні 3%. Що це означає? Це означає, що ми будемо виробляти більше внутрішньої продукції і послуг, що ми передбачаємо зростання кількості робочих місць, і очевидно, що будуть відбуватися процеси підвищення зарплати.

Для нас дуже важливо, що ми бюджет залишили абсолютно пріоритезованим. Є пріоритети розвитку країни, вони збережені. А ідеологія документа залишається незмінною: все те, що напрацює національна економіка, буде спрямовано на модернізацію нашої країни, на вирішення багатьох проблем, які накопичувалися десятиріччями в нашій державі.

Ми приділили увагу енергетичному сектору, освіті, інфраструктурі, забезпеченню якісної підтримки нашого війська і забезпеченню належного рівня безпеки. Ми забезпечили зростання фінансування культури і багатьох інших сфер.

Окремо хочу сказати, що в наступному році ми робимо акцент на масштабну підтримку АПК. Насправді АПК формує сьогодні 16-17% всієї продукції, яку ми виробляємо в країні. Це означає, що ми маємо, як держава, дати швидкий ріст, тому що 3% зростання економіки – це добре. До речі, ми бачимо, що кілька днів тому, коли ми зробили зовнішні запозичення, найбільш головний сигнал, який дав нам міжнародний бізнес, – це повернення довіри до України на довгострокову перспективу. В нас інвестують на найближчі 15 років. Це означає, що бізнес вірить в успішне майбутнє країни.

Я хочу підкреслити, це дуже важливо. Це дуже важливий сигнал для всього світу. Я хочу підкреслити, що 3% – це добре зростання, але недостатнє. І ми можемо це зростання збільшити. Для цього нам потрібні чіткі пріоритети держави щодо підтримки реального сектору економіки.

В аграрному секторі ми будемо стимулювати збільшення виробництва продовольчої продукції в Україні, і поглиблення її в тому числі, і переробки.

Сьогодні ми заслухаємо інформацію Мінагрополітики про врожаї цього року. Можливо вже сьогодні сказати, що стратегічні запаси і продовольчий баланс країни буде на належному рівні. Нам абсолютно повністю вистачить усіх необхідних продовольств для того, щоб забезпечити безпеку.

Але важливо нам збільшувати обсяги вироблення української продукції, оскільки, по-перше, це робочі місця, і у нас зараз зростає експорт. Експорт, куди ми експортуємо українську продукцію, багато країн світу.

Тому ми прийняли програму, яка дозволить нам розвивати сільськогосподарське машинобудування в країні. Це теж робочі місця та зарплата людей. Ми прийняли програму, яка дозволить в обсязі приблизно 20 млрд грн залучити фінансових ресурсів для будівництва нових молочно-товарних комплексів і ферм для того, щоб ми наростили в тваринництві наш потенціал. І це можливо абсолютно. Це дасть можливість у тому числі й якісно працювати на внутрішній ринок. Тобто якісної продукції та зменшення ціни на м'ясні вироби. Це дуже важливо.

Окремо хочу підкреслити, що ми передбачаємо підтримку малого фермерства. 1 млрд грн ми направимо спільно з фермерами на підтримку фермерства, щоб малих фермерських господарств у нас було більше по країні, вони зростали і відчували серйозну чітку підтримку держави. І ми це здатні забезпечити, і спільно забезпечимо. Не так, як окремо щось влада собі придумала. Ні, спільно з фермерами, щоб вони управляли цими коштами, щоб вони відповідали за реалізацію цих програм, і щоб вони чітко бачили, як зростає сам фермерський рух.

Хочу також сказати, що ми залишаємо пріоритетом нашу енергетичну незалежність. Як ви бачили на одному з засідань Уряду, ми маємо сьогодні збільшений видобуток власного українського газу. Більше, ніж на 600 млн кубометрів ми збільшимо цей обсяг цього року, хоча ще декілька років тому ми мали стрімке падіння, в тому числі і в умовах того, що ми диверсифікували (і тут потрібно віддати належне Уряду А.Яценюка) постачання газу, і ми сьогодні вже понад 600 днів живемо без краплини російського газу. Ми маємо жити на те, щоб добувати свій власний газ. Це зовсім інша ціна в середньостроковій перспективі і відповідно розвиток національної економіки.

Окремо хочу підкреслити, що питання в енергетичному секторі є надзвичайно важливим – демонополізація цього сектору. Коли є ринок, конкуренція, тоді є нормальна ціна. І в цьому контексті хочу підкреслити, що дуже важливо продовжити реформу НАК "Нафтогаз України", в тому числі провести анбандлінг, тобто розділення транспортування, зберігання, добування і продажу газу для того, щоб демонополізувати монополіста, який сьогодні може диктувати будь-які правила на нафтогазовому ринку.

Тому наше завдання – я гарантую, що будуть продовжені реформи і прискорені для того, щоб НАК "Нафтогаз України" був сучасною якісною компанією, в якій впроваджено належні принципи корпоративного управління, щоб НАК "Нафтогаз України" перестав бути єдиним монополістом в країні, для того, щоб демонополізувати ринок, і це буде означати, що і конкурентне середовище буде, і формування ціни, і т.д.

І окремо хочу сказати, що ми оновимо наглядову раду, зробимо це спільно з нашими міжнародними партнерами публічно для того, щоб залучити до наглядової ради максимально якісні кадри для продовження цієї надважливої серйозної і системної реформи.

Окремо хочу сказати, що монополії завжди намагаються використати своє становище саме для того, щоб необґрунтовано підвищувати ціни, підвищувати витрати. Ми будемо все робити для того, я не допущу, щоб жодна монополія необґрунтовано хоча б якось наближалася до коригування цін на газ в нашій країні.

Тому реформи будуть продовжені. Ми будемо енергонезалежні. Компанія буде займати чинне місце серед енергетичних компаній Європи і світу.

До речі, хотів би сказати, що і в тому числі цінових речей: тут треба, щоб по цінах системно працював Антимонопольний комітет. Зріджений газ, про який ми сьогодні говорили і говорили нещодавно, продовольство, в енергетиці Антимонопольний комітет має відігравати свою важливу роль – роль органу, який не допускає створення штучних монополій, які можуть призводити до зростання в тому числі цін. Тобто з цими монополіями я буду боротися і хочу це підкреслити.

На завершення вступного слова хочу ще додати, що ми сьогодні розглянемо ще одне важливе питання – питання електронного урядування. Я думаю, що за певний період часу ми зробили певні кроки вперед, але саме сьогодні ми з вами розглянемо і затвердимо Концепцію розвитку електронного урядування. Фактично з кожним місяцем ми будемо бачити нові послуги, нові можливості для того, щоб люди дистанційно, не використовуючи походу до чиновника змогли отримувати необхідні послуги для проведення або своєї підприємницької  діяльності, або для інших життєвих потреб. Тому сьогодні ми це розглянемо і затвердимо.

І ще одне надзвичайно важливе питання, якого я хотів би сьогодні  торкнутися, – питання трагедії в Одесі. Питання того, що, на превеликий жаль, халатність, безпорадність, зловживання призводять до втрат людських життів. Особливо, коли йдеться про дітей, – це надзвичайно велика трагедія для близьких і рідних, для будь-якої нормальної людини, це величезна втрата і біль.

Ми направили, Міністр внутрішніх справ як голова Національної поліції, спеціальну групу висококваліфікованих слідчих, для того, щоб всіх, від найвищої посадової особи, яка за це відповідала, до того, хто безпосередньо за це відповідав, привести до відповідальності. Єдина така відповідальність – має бути якісне розслідування, передача матеріалів до суду і судовий вирок. Тому що халатність, безпорадність, безгосподарність, байдужість привели до втрат життів дітей.

Але я наголошую, коли ми вводимо мораторії на перевірки, то це не привід для зловживань, не привід для того, щоб грати з таким серйозними речами, як безпека, життя і здоров`я людей. Тому сьогодні ми приймемо рішення і дамо право контролюючим органам перевіряти такі об`єкти, особливо там, де діти, люди похилого віку. Ми все перевіримо. У нас немає самоцілі когось штрафувати. У нас є ціль змусити кожного думати своєю головою про те, щоб забезпечити якісний рівень безпеки.

До речі, можу вам сказати, що це стосуватиметься в тому числі і питань продовольчої безпеки. Ми теж дозволимо перевіряти там, де є проблеми з продовольством, щоб українці перебували в безпечних умовах і отримували безпечне харчування в країні. Скільки можна своєю байдужістю робити зле для людей? І це відповідальність якраз на місцях. І ми доб’ємося того, що привернемо увагу всієї вертикалі влади до таких проблем.

Тому не судіть строго, але ми це рішення будемо приймати і будемо здійснювати контроль в інтересах українських громадян. По-іншому бути не може. Ця розхлябаність, яка в нас на сьогодні має свої прояви на місцях, повинна бути припинена, і ми її припинимо.

Звісно, не так усе просто. Але це системна робота, яку ми розпочнемо і доведемо до логічного завершення. Тому я  би просив усіх підтримати нас, а всіх тих, хто вважає, що він може на своєму місці бути відповідальним, щоб ми знайшли цих людей і покарали.

Переходимо до розгляду питань порядку денного. Порядок денний розданий. Можемо його затвердити? Немає заперечень? Затверджуємо порядок денний.

 

 

версія для друку