українська російська англійська
Впровадження ІПВГ в Україні поліпшує діалог влади, громадськості та видобувних компаній
20.09.2017 | 19:15
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Сьогодні заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталія Бойко зустрілася з представниками Міжнародного Секретаріату Ініціативи Прозорості Видобувних Галузей.

Зустріч проведена в межах валідаційного візиту представників Міжнародного секретаріату ІПВГ до України для перевірки відповідності процесу впровадження Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні вимогам Стандарту ІПВГ. Це – перша офіційна перевірка з боку Ініціативи, до якої Україна офіційно приєдналася 4 роки тому.

«Міненерговугілля зацікавлене у забезпеченні прозорості та відкритості у видобувній галузі та активно сприяє впровадженню ІПВГ», – зазначила Наталія Бойко. Значним досягненням є підготовка та оприлюднення двох звітів ІПВГ. До першого звіту увійшла інформація про видобуток нафти та газу, а до другого увійшли дані ще й по видобутку вугілля і руди.

Наталія Бойко поінформувала про схвалення Урядом Енергетичної стратегії України до 2035 року, де передбачено дотримання стандартів ІПВГ, а також наголосила, що досягненням має стати прийняття Верховною Радою України законопроекту «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях», який сприятиме поліпшенню діалогу влади, громадськості та видобувних компаній.

З боку Міжнародного Секретаріату зазначено про значний прогрес у впровадженні ІПВГ, забезпеченні комунікацій та прагненні до відкритості та прозорості.

До команди Міжнародного Секретаріату, які взяли участь у зустрічі, входять голова Міжнародного Секретаріату ІПВГ Йонас Моберг (Jonas Moberg), технічний директор Секретаріату ІПВГ Сем Бартлетт (Sam Bartlett), регіональний менеджер по Східній Європі, Кавказу та Центральній Азії Оліана Валігура (Oliana Valigura) та спеціаліст по відкритих даних Крістофер Клаусен.

Довідково

Валідація (від анг. validation – перевірка достовірності) проводиться з метою забезпечення всіх зацікавлених осіб об’єктивною оцінкою того, чи відповідає впровадження ІПВГ у країні положенням Стандарту ІПВГ.

У разі підтвердження відповідності рівня прозорості доходів держави, отриманих від видобутку природних ресурсів, міжнародним стандартам, Україна отримає статус країни-члена ІПВГ, що забезпечить зростання у світових рейтингах, та стане необхідним для розвитку публічної політики і запобігання корупції у видобувних галузях. Крім того, набуття Україною статусу країни-члена ЕІТІ сприятиме підвищенню рейтингу країни та компаній, що працюють на її території, та посиленню довіри міжнародних фінансових установ.

 

версія для друку