українська російська англійська
Міністри закордонних справ 5 країн підписали Меморандум щодо кримінального переслідування осіб, винних у збитті MH17
21.09.2017 | 09:01
МІНІСТЕРСТВО ЗАКОРДОННИХ СПРАВ УКРАЇНИ

20 вересня 2017 року на полях 72-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН міністри закордонних справ України, Австралії, Бельгії, Малайзії та Нідерландів підписали Меморандум про взаєморозуміння між Урядом Австралії, Урядом Королівства Бельгії, Урядом Малайзії, Урядом Нідерландів та Урядом України щодо політичної підтримки кримінального переслідування осіб, винних у збитті літака рейсу MH17 17 липня 2014 року.

Підписання Меморандуму є черговим кроком на шляху вироблення механізму притягнення до кримінальної відповідальності винних в авіакатастрофі після оголошення 5 липня 2017 року узгодженого рішення держав-учасниць Спільної групи з розслідування (JIT) про здійснення кримінального провадження у справі збиття літака рейсу МН17 в рамках правової системи Нідерландів.

Меморандум має на меті забезпечити координацію позиції країн JIT та забезпечення разом із країнами, чиї громадяни стали жертвами трагедії, а також міжнародними партнерами усієї можливої підтримки та допомоги Нідерландам у притягненні злочинців до кримінальної відповідальності.

Правовою підставою реалізації рішення про передачу провадження від України до Нідерландів є Угода між Україною та Королівством Нідерландів про міжнародно-правове співробітництво щодо злочинів, пов’язаних зі збиттям літака рейсу МН-17, яку було підписано 7 липня 2017 року в м. Таллінн.

Як відомо, влітку 2015 року створення міжнародного трибуналу на підставі рішення РБ ООН було заветовано Росією.

 

версія для друку