українська російська англійська
У Мінкультури презентували проект програми "Академія культурного лідера"
21.09.2017 | 09:35
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

Міністр культури України Євген Нищук взяв участь у засіданні робочої групи з питань гуманітарної політики Координаційної ради донорів з питань децентралізації  в Україні, під час якого в Міністерстві культури України представили проект програми «Академія культурного лідера».

«Ми щиро вдячні, що Рада донорів звернула увагу на таку важливу сферу, як культура, зокрема, в частині технічної допомоги. Це  неоціненна допомога у виконанні нашого прямого призначення – формуванні культурної державної політики в Україні з надання рівних можливостей усім громадянам країни в реалізації їх культурних прав і отриманні культурних послуг», - наголосив  під час свого виступу Міністр культури України Євген Нищук.

Презентацію проектів Міністерства культури України, які потребують технічної допомоги з боку донорських організацій, зокрема,  «Академія культурного лідера» членам робочої групи представила перший заступник Міністра культури України Світлана Фоменко, відзначивши фундаментальну роль культури в житті місцевих громад.

Перший заступник Міністра культури розповіла про стратегічні завдання, які ставить перед собою новий проект.

«Міністерством культури здійснені значні ключові кроки, що стосуються впровадження реформи децентралізації  в Україні. Нами ініційовано проведення функціонального аудиту Мінкультури, здійснена ретельна інвентаризація і оцінка стану наявних закладів культури на місцевому рівні, а також запущено проект із адаптації, дослідження та запровадження системи ЮНЕСКО в Україні (CDIS). Наразі Мінкультури завершує роботу з розробки мінімальних стандартів забезпечення населення культурними послугами громадян, так званого «мінімального культурного кошика», які спрямовані на забезпечення  соціальних гарантій населення на отримання якісних культурних послуг та рівного доступу до культурного продукту. Продовжується робота щодо удосконалення нормативно-правової бази. Однак існує  об’єктивна  необхідність  у створенні проектного офісу підтримки реалізації реформи децентралізації, базою якого, після проведення відомством реформування наукових інституцій, може стати Український центр культурних досліджень», - повідомила Світлана Фоменко.

«Враховуючи, що на сьогодні  існують багато різних ініціатив, які залучають кошти для неформальної освіти в культурі – ми не бачимо результатів, які б мали вплив на розвиток галузі. Тому ми запустили ініціативу по впровадженню Академії культурного лідера. Ми вдячні Гете Інституту  в Києві та МЗС Німеччини за підтримку  цього проекту, станом на сьогодні вже профінансовані витрати по підготовці фахівців та оплата тренерської групи. З боку Міністерства культури буде надана фінансова підтримка та технічне забезпечення  проведення Академії».

Програма «Академія культурного лідера» має на меті вдосконалення кваліфікації місцевих керівників галузі культури та молоді, яка прагне працювати в органах місцевого самоврядування галузі культури та креативному секторі із використанням сучасних механізмів та досвіду кращих практик ЄС.

Перший етап реалізації програми передбачає формування груп учасників - мешканці ОТГ або районів, від яких залежить прийняття рішень в галузі культури по п’яти регіонам - Північний (Сумська область), Східний (Дніпропетровська область), Південний (Херсонська область), Центральний (Вінницька область),Західний  (Львівська область). Формування груп здійснюватиметься за результатами анкетування, яке буде запроваджено в он-лайн режимі на сайтах Міністерства культури України, Гете Інституту в Україні та Інституту культурної політики.

Реалізація програми «Академія культурного лідера», на думку розробників, створить умови для синхронного розвитку малих територій, а саме: формуванню іміджу територій, який сприяє росту інвестиційної привабливості, інтеграції культурної спадщини в життя громади, сформує умови для розвитку малого та середнього бізнесу тощо.

 

версія для друку