українська російська англійська
Глава Уряду ініціює активізацію роботи з формування законодавчої бази розвитку інновацій
22.09.2017 | 10:12
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман ініціює активізацію роботи з формування законодавчої бази розвитку інновацій, до якої увійдуть проекти законів про регулювання діяльності технопарків, науково-технологічних парків, про розвиток інноваційної діяльності, а також створення спеціального Фонду інновацій. Як підкреслив Глава Уряду, йдеться про спрощення процедур заснування й ліквідації стартапів, вироблення механізмів їх державної підтримки, а також створення інноваційної інфраструктури – передусім бізнес-інноваційних центрів на кшталт тих, що вже працюють в Національному університеті «Львівська політехніка», Донецькому національному університеті (м. Вінниця), Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького та Чернігівському національному політехнічному університеті.

«Понад 70% приросту валового внутрішнього продукту в розвинених державах визначається інноваційними досягненнями, використанням патентів та “ноу-хау“ в найсучасніших технологіях, в той час як в України цей показник менше 1%. І це незважаючи на те, що кількість вищих навчальних закладів та наукових установ у рази більша за показник у європейських країнах, - сказав Володимир Гройсман. – Ситуацію треба змінювати. І саме тому ми  створюємо Раду інновацій як тимчасовий консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів і активізуємо роботу із формування законодавчих ініціатив».

Глава Уряду підкреслив, що обсяг бюджетного фінансування стратегічних пріоритетів інноваційної діяльності та діяльності із трансферу технологій щороку зростає, і в 2016 році він склав майже 195 млн грн. Втім, цього недостатньо для швидкого й результативного переходу від економіки сировинного типу до економіки технологічного розвитку.  

«Україна торгує переважно сировиною та напівфабрикатами, середньотехнологічною продукцією машинобудування, одночасно закуповуючи дорогі готові зарубіжні технології. Між тим у нас є всі можливості зменшити долю технологічного імпорту і наростити частку технологічного експорту», - підкреслив Глава Уряду.

 

версія для друку