українська російська англійська
Прем'єр-міністр: Видатки на військо в проекті держбюджету на 2018 рік вперше становлять 3% ВВП, загалом оборонний бюджет - 5% ВВП
22.09.2017 | 12:32
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Підготовлений Урядом проект державного бюджету на 2018 рік передбачає спрямування видатків в розмірі не менше 3% ВВП безпосередньо на потреби війська, а загалом бюджет оборони й безпеки становитиме 5% ВВП. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час «Години запитань до Уряду» у Верховній Раді України.

«Ми ретельно працювали над формуванням бюджету. Видатки на безпеку й оборону - понад 164 млрд грн. Вперше 3% ВВП направляємо на військо. Плюс кошти на забезпечення й модернізацію озброєння. Причому ми передбачили максимальні видатки за рахунок загального фонду держбюджету», - підкреслив Глава Уряду.

При цьому він сказав, що бюджет-2018, в разі його ухвалення, стимулюватиме  економічне зростання, розвиток інновацій та експорту, який сьогодні демонструє позитивну динаміку, а все це в сукупності дозволить в тому числі й розраховуватися по накопичених роками боргах.

«Окремий акцент – безпрецедентна підтримка агровиробників, фермерства. Ми будемо відновлювати тваринництво, - сказав Володимир Гройсман. - Питання заробітної плати українському вчителю також є одним з пріоритетів нашого Уряду. Цього  року ми підвищили заробітну плату (вчителям) на 50%, ще на 25% плануємо у 2018 році. Це все повністю розраховано, і ми маємо необхідні розрахунки і фінансування».   

Глава Уряду підкреслив, що розраховує на результативну співпрацю з Парламентом по проекту бюджету. «Ми внесли проект бюджету у визначені законом терміни для професійної й якісною дискусії», - наголосив Володимир Гройсман

 

версія для друку