українська російська англійська
Міністр фінансів: Вперше в Україні ми розпочали реальне запровадження середньострокового бюджетного планування
22.09.2017 | 14:37
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

Сьогодні під час представлення проекту Державного бюджету на 2018 рік у Верховній Раді Міністр фінансів Олександр Данилюк зазначив, що вперше за всю історію бюджетування Мінфін розпочав реальне запровадження середньострокового бюджетного планування.

За словами Міністра фінансів, проект Держбюджету-2018 розроблений на основі середньострокової бюджетної резолюції, яка була схвалена влітку цього року.

“Цього року ми зробили революційний крок на шляху до прозорого, передбачуваного та ефективного бюджетного процесу: вперше за всю історію бюджетування ми розпочали реальне запровадження середньострокового бюджетного планування. Це системна зміна бюджетної політики, яка забезпечує стратегічний підхід до визначення пріоритетних заходів, ефективний розподіл ресурсів та фінансову стабільність”, - зазначив Олександр Данилюк.

Середньострокове планування забезпечить прогнозованість та ефективність бюджетних видатків, що буде спрямоване на підвищення якості державних послуг, а також посилить бюджетну дисципліну шляхом встановлення чітких правил роботи, яких будуть дотримуватись усі учасники бюджетного процесу.

“Важливо, що вже з наступного року практика розрахунку бюджету на середньострокову перспективу стане обов’язковою. Найближчим часом ми плануємо внести зміни до Бюджетного кодексу, щоб новий ефективний механізм управління бюджетним процесом став незворотнім”, - повідомив Міністр.

 

версія для друку