українська російська англійська
МІП: Якісна медіаосвіта - це основа інформаційної безпеки
19.09.2017 | 16:26
Міністерство інформаційної політики України

18 вересня 2017року за підтримки Міністерства інформаційної політики України в Київському університеті імені Бориса Грінченка відбулася Міжнародна конференція "Комунікація у ХХІ столітті: безпековий вимір".

Мета зустрічі сторінобмінятися думками та досвідом в сфері інфобезпеки, обговорити питання підготовки якісних кадрів, аби забезпечувати інформаційний суверенітет на належному рівні.

Заступник Міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін: "Спеціалістів все більше, а видимих змін в медіасередовищі, на превеликий жаль, не відбувається. Тому на рекомендації, пропозиції науковців і методистів цієї сфери треба звернути увагу для того, щоб трохи видозмінити і теоретичний підхід, і практичний підхід до підготовки фахівців. Лише тоді ми зможемо отримати зміни в роботі працівників цієї сфери".

За словами проректора Валяса Тадеуша, в Університеті імені Адама Міцкевича (м. Познань, Польща) вже готують спеціалістів за напрямом "комунікація та медіа", адже, розуміють, що налагоджувати діалог між владою та населенням повинні якісні спеціалісти, підготовлені за окремою програмою.

Керівник сектору по роботі зі ЗМІ МІП Марина Соботюк нагадала, що й в Україні впроваджують таку спеціальність: «Наше Міністерство, щоб забезпечити відкритість влади та налагодити порозуміння зв’язків «влада-населення», підтримало ініціативу науковців та громадськості про створення окремого напряму підготовки «комунікативістика». Зараз це питання продовжує втілювати Міносвіти, яким належить право на внесення таких змін».

Голенбьовска Клаудія, доцент кафедри політичної культури факультету політичних наук та журналістики Університету імені Адама Міцкевича у Познані, зазначила конкретні випадки викривлення інформації російськими виданнями, зокрема, щодо ситуації з безвізом. "Російські видання та, навіть, деякі українські досить неправдиво коментували ситуацію щодо безвізового режиму, говорячи про те, що Польща, нібито, заборонить виїжджати українцям".

Марічка Бурмака, народна артистка України, розповіла у свою чергу про soft power інформаційної політики з паралеллю на українських виконавців та виконала пісню.

Участь у заході взяли: Золотухін Дмитро, заступник Міністра інформаційної політики України; делегація Університету імені Адама Міцкевича (м. Познань, Польща) на чолі з проректором університету Валясом Тадеушем, доктором політичних наук; Огнев'юк Віктор, ректор Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор філософських наук, академік НАПН України; Даниленко Сергій, завідувач кафедри міжнародних комунікацій і комунікативних технологій Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор політичних наук; а також діячі культури (Марічка Бурмака) та інші представники влади, громадськості.

версія для друку