українська російська англійська
В Одесі проходить ХІІI Український муніципальний форум
19.09.2017 | 16:45
Міністерство молоді та спорту України

18 вересня відбулося офіційне відкриття ХІІI Українського муніципального форуму в м. Одеса.

Захід проводиться щорічно Асоціацією міст України та є платформою для обговорення питань співпраці органів державної влади, органів місцевого самоврядування та громадськості щодо формування та реалізації політики на місцевому рівні у різних сферах життєдіяльності.

З вітальним словом з нагоди відкриття форуму виступили віце-прем’єр-міністр України Геннадій Зубко та Голова Асоціації міст України Віталій Кличко. Також було проголошено вітальне слово від Президента України та Голови Верховної Ради України.

Цьогоріч до роботи форуму долучилися представники центральних органів виконавчої влади, народні депутати, міські голови та представники об’єднаних територіальних громад.

Програмою форуму заплановано день діалогу з органами державної влади, день відкритого врядування й економічного розвитку міст та день енергоефективності. Кожен із зазначених етапів заходу передбачає проведення низки панельних дискусій та обговорень з метою формування спільного бачення і єдиної стратегії щодо питань місцевого самоврядування у різних сферах.

У рамках панельної дискусії "Секторальні реформи: освіта, охорона здоров’я, соціальний захист" виступив заступник Міністра молоді та спорту Олександр Ярема.

У своїй доповіді заступник Міністра наголосив на одному із основних завдань процесу реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україніформуванні комфортного середовища для життя мешканців територіальних громад, зокрема молоді.

"Формування спроможних громад, доступність та належна якість послуг у різних сферах великою мірою залежить від розмежування повноважень між органами виконавчої влади й органами місцевого самоврядування на засадах субсидіарності й децентралізації. І власне децентралізація уже помітно змінює пострадянську систему управління, громади стають сильнішими й успішнішими. Але маємо розуміти, що сьогоднішній та майбутній розвиток ґрунтується саме на свідомій та обізнаній молоді. І нам разом потрібно робити так, щоб молоді люди відчували, що це їх час та їх відповідальність, та брали активну участь в ухваленні рішень і розбудові українських міст та сіл. Таким шляхом досягнемо успіху і тих результатів, до яких прагнемо", – підкреслив Олександр Ярема.

Окрім цього, заступник Міністра акцентував увагу на питаннях фінансування молодіжної політики, розвитку молодіжної інфраструктури, кадрового забезпечення та рівня професійної підготовки спеціалістів, які реалізують молодіжну політику і працюють із молоддю в громадах.

версія для друку