українська російська англійська
Хмарні технології в енергетиці: фахівці обговорили можливості та перспективи використання хмарних сервісів
22.09.2017 | 18:38
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України провело круглий стіл на тему «Хмарні технології в енергетиці. Нові можливості».

Відкрила захід в.о. державного секретаря Міненерговугілля Юлія Підкоморна. Вітаючи учасників круглого столу, вона наголосила на важливості впровадження нових інформаційних технологій з метою спрощення процесів обробки інформації, створення додаткових інформаційних ресурсів та потребу максимальної захищеності. «Підвищення рівня захисту інформації, досягнення високого рівня надійності використовуваних інформаційних технологій є одним із пріоритетних завдань Міненерговугілля», - зазначила в.о. державного секретаря.

Своє бачення про застосування нових інформаційних технологій виклав директор Департаменту інформаційних технологій та інформаційно-аналітичного забезпечення Олексій Гладков, зазначивши про серйозну трансформацію ІТ-індустрії за останні 20 років. «Більшість глобальних IT-виробників активно перекроюють свої продуктово-сервісні портфелі, все більше мігруючи на платформу хмарних сервісів замість продажу обладнання та програмного забезпечення», - зауважив він. Також Олексій Гладков наголосив, що у перспективі використання хмарних технологій дозволить створити потужну інформаційно-телекомунікаційну систему, яка стане технологічним рішенням побудови й розвитку нової інфраструктури.

Слід зазначити, що Міністерство енергетики та вугільної промисловості України є одним із перших у використанні хмарних інформаційних технологій.

На сьогодні Міністерство здійснює заходи щодо розміщення  своїх сервісів у хмарі G-Cloud.

Реалізація окреслених планів та заходів, спрямованих на використання хмарних технологій Міністерством, сприятиме модернізації ІТ-інфраструктури у відповідності до сучасних вимог та підвищенню економічної ефективності їх використання в діяльності паливно-енергетичного комплексу.

 

 

 

версія для друку