українська російська англійська
Гендерно-обумовлене насилля може обходитися Україні в понад 200 млн дол. на рік - представники ООН на зустрічі з Іванною Климпуш-Цинцадзе
25.09.2017 | 18:46
СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з представниками Фонду народонаселення ООН (UNFPA) з метою обговорення перспектив співпраці у сфері протидії гендерно-обумовленому насильству в Україні.

Директорка регіонального Офісу ФН ООН для країн Східної Європи та Центральної Азії Аланна Армітаж розповіла про результати загальнонаціонального дослідження «Економічні наслідки насильства щодо жінок в Україні», проведеного UNFPA, які були представлені широкій громадськості під час форуму «Разом за Україну, вільну від насильства щодо жінок». Вона зауважила, що проблема гендерно-обумовленого насильства є досить масштабною, адже насильство щодо жінок в Україні може завдавати збитків на понад $ 200 млн. на рік. Така цифра ще раз підтверджує необхідність впровадження комплексного підходу до вирішення проблеми.

Іванна Климпуш-Цинцадзе подякувала UNFPA за проведену роботу та поінформувала про зусилля для ратифікації Стамбульської конвенції в Україні. Вона зазначила, що процес ратифікації досить складний, не розуміння базової термінології та маніпулятивний підхід її використання спричиняє труднощі для досягнення компромісу. Водночас відкрите обговорення не тільки забезпечує інклюзивність законотворчого процесу, а й сприяє поступовій зміні світогляду суспільства. Віце-прем`єр-міністр також розповіла про рішення запровадити посади радників із гендерних питань в органах виконавчої влади – насамперед, в силових відомствах, співпрацю з програмою «ООН Жінки» та роботу над виконанням резолюції РБ ООН 1325 «Жінки, мир, безпека».

Аланна Армітаж повідомила, що цього місяця UNFPA ухвалив нову програму для України. Серед основних її пріоритетів – протидія гендерно-обумовленому насильству та розширення можливостей для молоді. Також UNFPA розпочав другу фазу спільного з Великою Британією проекту щодо впровадження інтегрованого підходу до протидії насильству над жінками.

Серед основних проблем, з якими зіштовхується UNFPA, Аланна Армітаж виокремила координацію роботи із забезпечення протидії гендерно-зумовленому насильству та заходів із подолання його наслідків на національному рівні. Каспар Пік, Представник ФН ООН в Україні, своєю чергою, зазначив, що на регіональному та місцевому рівні координація зусиль відбувається на достойному рівні, в той самий час украй не вистачає загальнонаціонального механізму ефективної координації. Зокрема, для успішної протидії гендерно-обумовленому насильству необхідно поєднувати три аспекти: роботу правоохоронної, соціальної системи, а також системи охорони здоров`я. Періодична координаційна допомога з боку Уряду значно б покращила ефективність здійснюваних заходів.

Сторони також обговорили питання складної демографічної ситуації в Україні та активної міграції молоді і всередині країни, і за кордон. UNFPA наразі працює над розробкою «індексу добробуту молоді» на основі 20 міст України з метою вироблення рекомендацій із заохочення молоді залишатися в рідних містах.

 

 

версія для друку