українська російська англійська
Україна - один із головних донорів європейської безпеки, - Іванна Климпуш-Цинцадзе під час зустрічі з канадськими парламентарями
26.09.2017 | 09:50
СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ`ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України зустрілася з членами Постійного Комітету з питань національної оборони Палати громад Парламенту Канади. Ішлося про українсько-канадські відносини та перспективи розширення співпраці у сфері безпеки й оборони.

Представники парламенту Канади підтвердили готовність і надалі підтримувати нашу державу в боротьбі за збереження територіальної цілісності і встановлення миру.

Іванна Климпуш-Цинцадзе висловила подяку за підтримку української команди у цьогорічних змаганнях Invictus Games, які розпочалися в Торонто, а також за надання технічної допомоги та експертизи, зокрема, тренування українських військових. Вона  позитивно оцінила роботу канадських стратегічних радників високого рівня при Комітеті реформ Міністерства оборони України та Збройних Сил України, які допомагають «перетворити виклики на можливості».

Віце-прем`єр-міністр поінформувала делегацію про ситуацію на Сході України, підкресливши постійне порушення проросійськими незаконними збройними формуваннями Мінських домовленостей, через які продовжують гинути військовослужбовці і цивільне населення. Вона наголосила на важливості оборонної угоди між Україною і Канадою, підписаної цього року, та висловила сподівання, що Україну найближчим часом включать у список країн AFCCL, аби наша держава могла отримати канадську автоматичну вогнепальну зброю для захисту своїх кордонів.

Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що Україна – один з головних донорів європейської безпеки, який допомагає захистити Європу від російського авторитарного режиму.  Вона нагадала, що в червні цього року Верховна Рада законодавчо підтвердила прагнення України вступити в НАТО. Україна активно працює над досягненням високих стандартів Альянсу та розраховує на підтримку з боку союзників і партнерів в процесі євроатлантичної інтеграції.

Під час зустрічі сторони також приділили увагу структурним реформам в Україні в різних галузях, зокрема, приватизації державного майна, питанням енергетичної безпеки, гендерній рівності, боротьбі з корупцією та судовій реформі.   

 

версія для друку