українська російська англійська
Наталію Бойко обрано на посаду члена Бюро Комітету зі сталої енергетики ЄЕК ООН
27.09.2017 | 16:27
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

26-28 вересня 2017 року у Палаці Націй в м. Женева (Швейцарська Конфедерація) проходить 26 засідання Комітету зі сталої енергетики Європейської економічної комісії (ЄЕК) ООН, у  якому бере участь заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталія Бойко.

У виступі на засіданні  заступник Міністра зазначила, що Україна розглядає співробітництво з інституціями ООН, зокрема, з Європейською економічною комісією, як одне із пріоритетних в контексті курсу на європейську інтеграцію, адже воно спрямоване на вирішення питань, які представляють взаємний  інтерес для країн регіону.

«Співробітництво з ЄЕК ООН надзвичайно важливе і актуальне для України. Маю впевненість, що поглиблення співробітництва сприятиме пришвидшенню інтеграції України до європейського економічного простору, а також підвищенню рівня енергетичної безпеки не тільки окремо нашої країни, але й всього регіону», - наголошує Наталія Бойко.

Учасники заходу обговорили питання сталого розвитку енергетики в глобальному та регіональному аспектах, результати та практичні рекомендації 8-го Міжнародного форуму і Міністерської конференції з питань енергетики, що відбулись в Астані, Казахстан, 11-14 червня ц.р.

У ході засідання Наталія Бойко поінформувала членів Комітету щодо поточного стану реалізації реформ у сфері енергетики, а також окреслила основні моменти стосовно перебігу процесу підготовки до 9-го Міжнародного форуму з енергетики для сталого розвитку, який заплановано провести у Києві восени 2018 року. За словами Наталії Бойко, міжнародні форуми з енергетики в інтересах сталого розвитку, що проводяться під егідою ЄЕК ООН, роблять значний внесок у глобальний діалог з питань сталої енергетики.

Важливим здобутком української енергетичної дипломатії стало обрання заступника Міністра з питань європейської інтеграції Наталії Бойко на посаду члена Бюро Комітету зі сталої енергетики ЄЕК ООН на період 2018-2019 рр.

Довідково

Європейська економічна комісія (ЄЕК) ООН - одна з 5 регіональних комісій ООН, утворена Економічною і Соціальною радою ООН у 1947 р. для відновлення післявоєнної Європи, розвитку економічної діяльності і посилення економічних відносин між європейськими країнами, а також між Європою та іншими країнами світу. Україна є одним із засновників ЄЕК ООН. Членами Комісії є 56 країн, включаючи 28 членів Європейського Союзу, США, Канаду, Ізраїль, а також країни Співдружності Незалежних Держав.

До основних напрямків діяльності Комісії віднесені 8 підпрограм: навколишнє середовище; транспорт; статистика; економічне співробітництво та інтеграція, стала енергетика, торгівля, лісова промисловість, житлове господарство та землекористування.

Відповідно до основних напрямів роботи ЄЕК ООН міжурядова структура ЄЕК налічує наразі 8 органів, а саме: Комітет з внутрішнього транспорту, Комітет з екологічної політики, Комітет з житлового господарства та землекористування, Комітет із сталої енергетики, Комітет з інновацій, конкурентоспроможності та державно-приватного партнерства, Комітет з лісоматеріалів, Керівний комітет з потенціалу та стандартів торгівлі та Конференція європейських статистиків. У рамках зазначених Комітетів утворено також близько 40 підпорядкованих їм допоміжних органів (робочих, спеціальних та інших експертних груп і підгруп).

 

версія для друку