українська російська англійська
Енергетична стратегія України до 2035 року передбачає системні заходи з розвитку відновлювальної енергетики
27.09.2017 | 18:20
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Сьогодні директор Департаменту електроенергетичного комплексу Ольга Буславець виступила на XVIII Міжнародній науково-практичній конференції «Відновлювальна енергетика та енергоефективність у ХХІ столітті». Захід відбувається в Національному технічному університеті «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» 27-28 вересня 2017 року.

Метою конференції є обговорення проблем та перспектив розвитку використання відновлюваних джерел енергії, електро- і біоенергетичних ресурсів, тепла землі і теплопостачання країни за рахунок енергії сонця, вітру, гідроенергетичних ресурсів, а також реалізації заходів для енергозбереження та енергоефективності.

Пленарне засідання конференції було присвячене питанню стратегії розвитку відновлювальної енергетики. Зокрема, у доповідях науковців зроблено огляд  міжнародного досвіду одночасного впровадження відновлювальної енергетики та ринків електроенергії, а також нових тенденцій розвитку вітроенергетичного сектору та шляхів переходу України на відновлювальні джерела енергії до 2050 року.

Ольга Буславець виступила з доповіддю на тему: «Перспективи розвитку ВДЕ та енергоефективність в Україні шляхом залучення найкращих практик міжнародних партнерів».

У ході конференції обговорено питання законодавчих ініціатив у сфері альтернативної енергетики, правові проблеми альтернативної енергетики очима інвесторів, складові енергоефективності на регіональному рівні, їх вплив на політику енергетичної безпеки регіону тощо.

У доповідях порушено також низку питань, що стосуються запобігання змінам клімату. Зокрема, обговорено питання кліматичних змін зони вітрової та сонячної енергії на території України.

Низка доповідей науковців присвячена проблемам математичного моделювання та прогнозування. Зокрема, порушені питання математичного моделювання трифазних трансформаторів на основі еквівалентної схеми заміщення однофазного трансформатора, перспектив впровадження ВДЕ до структури генеруючих потужностей ОЕК України та багато інших.

У межах конференції на території КПІ ім. Сікорького організовано виставку-презентацію наукових досягнень вітчизняних виробників.

Програмою заходу передбачено також роботу Молодіжної секції.

http://www.ive.org.ua/wp-content/uploads/Progr-2017.pdf

 

Довідково

Організаторами заходу є Представництво Польської академії наук в м. Києві, НТУУ ”КПІ”, Інститут відновлюваної енергетики НАН України, МНТЦ вітроенергетики НАН України, Кафедра ЮНЕСКО «Вища технічна освіта, прикладний системний аналіз та інформатика» при НТУУ «КПІ» та ННК «Інститут прикладного системного аналізу».

Проводиться конференція за підтримки Національної академії наук України, Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, Науково-технічної спілки енергетиків та електротехніків України, Асоціації промислових ВЕС України, Факультету електроенерготехніки та автоматики, кафедри відновлюваних джерел енергії НТУУ ”КПІ”, ВМГО “Зелена енергетика майбутнього”, Організації Об’єднаних Націй з промислового розвитку, ЮНІДО EUROSOLAR-Україна, Українсько-Польського Центру НТУУ «КПІ».

 

версія для друку