українська російська англійська
Сергій Савчук: Разом із німецькими партнерами працюємо над стимулюванням промисловості до енергоефективності
27.09.2017 | 18:53
ДЕРЖАВНЕ АГЕНСТВО ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

Старт нової програми підготовки європейських енергоменеджерів EUREM (https://training.eurem.net) та шляхи стимулювання підприємств до енергоефективності презентували німецькі й українські експерти 26 вересня в Торгово-промисловій палаті України.

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук окреслив значення енергоефективності для української економіки та презентував розроблений Агентством механізм стимулювання промислових підприємств до енергоефективності через спрямування коштів з вуглецевого податку на енергоефективні заходи. Подібний механізм вже успішно діє в таких країнах ЄС, як Данія, Фінляндія, Нідерланди, Великобританія.

«Такий механізм мотивуватиме підприємства впроваджувати, в першу чергу, системи енергоменеджменту, а далі – здійснювати енергоефективні заходи. Все це вплине на скорочення споживання палива, що, у свою чергу, позначиться на зменшенні собівартості продукції та сприятиме підвищенню конкурентоспроможності підприємств», - прокоментував Голова Агентства.

У свою чергу, німецькі фахівці наголосили на важливості роботи на підприємствах висококваліфікованих енергоменеджерів. Зокрема, в рамках заходу Торгово-промислова палата України спільно з Німецько-українським партнерським проектом торгово-промислових палат KVP Ukraine (http://eo-ucci.org.ua/%D0%A3%D0%9A%D0%A0/kvp-ukraine/kvp-ukraine) та Німецьким товариством міжнародної співпраці (GIZ, https://www.giz.de/en/worldwide/32413.html) підписали меморандум про запровадження в Україні Програми підготовки європейських енергоменеджерів EUREM.

Довідково:

EUREM – це стандартизована тренінгова програма та ефективна мережа європейських енергоменеджерів, яка здійснюється сьогодні у понад 28 країнах світу. Більше 5000 європейських енергоменеджерів працюють у цих країнах і виступають гарантами забезпечення енергоефективності на підприємствах.

 

версія для друку