українська російська англійська
Уряд схвалив проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей управління державними банками"
28.09.2017 | 09:55
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

27 вересня Кабінет Міністрів України схвалив проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей управління державними банками». Проект був розроблений Міністерством фінансів спільно з представниками Міжнародного валютного фонду, Європейського банку реконструкції та розвитку, Світового банку та Міжнародної фінансової корпорації.

У чому суть?

Проектом закону передбачається, що наглядова рада державного банку буде складатися із семи членів, з яких п’ять членів будуть незалежними, а два члени - представниками держави, один з яких призначається за пропозицією Президента України, інший – за пропозицією Кабінету Міністрів.

Законопроект визначає чіткі критерії незалежності членів наглядової ради та порядок їх відбору за допомогою міжнародно-визнаної рекрутингової компанії на умовах прозорого конкурсу.

Відбір претендентів на посади членів наглядової ради державного банку буде проходити через конкурсну комісію, яку утворює Кабінет Міністрів України. До складу комісії входять три представники від Президента України та три представники від Кабінету Міністрів України.

Претенденти на посади незалежних членів наглядової ради державного банку визначаються через конкурсний відбір, виключно із числа кандидатів, відібраних на умовах відкритого конкурсу компанією з добору персоналу. Ця компанія повинна мати не менш як десятирічний міжнародний досвід надання послуг з добору керівного складу провідних світових банків.

Члени наглядової ради виконуватимуть свої функції на платній основі, що дозволить залучити до наглядових рад державних банків професійних менеджерів банківського сектору. У наглядовій раді будуть утворені комітети з питань аудиту, комітет з питань ризиків та комітет з питань призначень та винагород посадовим особам.

До Комітету з питань аудиту увійдуть виключно незалежні члени наглядової ради державного банку. До Комітету з питань ризиків та з питань призначень та винагород посадовим особам увійдуть переважно незалежні члени, які і очолять ці комітети.

З цього приводу Міністр фінансів Олександр Данилюк заявив: «Сьогодні ми зробили важливий крок у комплексній реформі державних банків, спрямованої на підвищення ефективності їх та відновлення кредитування».

Що це дає?

- Докорінна зміна принципів та механізмів корпоративного управління державними банками;

- Управління банками поза політикою;

- Підвищення якості прийняття рішень в державних банках;

- Приведення системи корпоративного управління у відповідність до рекомендацій ОЕСР, Європейської комісії, Базельського комітету з банківського нагляду;

- Підвищення конкурентоспроможності та ефективності діяльності державних банків;

- Створення передумов для потенційного залучення іноземних інвесторів в капітал державних банків.

 

версія для друку