українська російська англійська
У Києві відбулось відкриття спільного українсько-німецького проекту "Arts and Film Biennale Kyiv/Trading Illusions"
28.09.2017 | 19:44
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

У Національному музеї Тараса Шевченка відбулось урочисте відкриття міжнародного художнього проекту “Arts and Film Biennale Kyiv/Trading Illusions”, до організації якого долучилось Міністерство культури України.

«Останнім часом в нас з’явилася дуже добра тенденція співпраці з нашими німецькими колегами в сфері розвитку культури. Переконаний, що ми продовжимо подібні проекти, бо вони вкрай потрібні для нашого розвитку, для розширення можливостей, для більш розмаїтого представлення українського мистецтва в світі. Це дуже важливо, адже це не лише не просто іміджева річ для нашої країни. Завдяки подібним проектам потроху змінюється значення культури», – сказав Євген Нищук під час відкриття бієнале.

Art and Film Biennale — це не просто спільна презентація сучасного мистецтва, але й обмін менталітетом та художнім досвідом, вдала можливість для художників повчитися один в одного, вважають куратори.

«Ми дали можливість розповісти художникам, що таке ілюзія для них, зокрема, як вони сприймають інших людей і, як на їх думку, соціум однієї держави сприймає інший соціум. Це дуже важливі моменти, тому що саме з культурного поля починається взаєморозуміння, яке є основою демократії», - зазначила Катерина Рай, куратор проекту з української сторони.

«Увага центральних державних органів до цього проекту говорить про те, що культура та мистецтво займають значне місце в країні», - говорить Юрган Хаазе, куратор проекту з німецької сторони, директор Бієнале.

«Ми багато сьогодні говоримо про ілюзії. Ілюзії – це також надії, мрії та бажання, зокрема, це бажання митців, які вони хотіли втілити в своїх роботах, і, можливо, ці бажання є ілюзіями, але шлях до них є надзвичайно захопливим процесом».

Проект “Arts and Film Biennale Kyiv/Trading Illusions” є продовженням міжкультурного діалогу між країнами та має на меті пов’язати сучасне мистецтво Німеччини з творчим досвідом митців України. Програма заходу передбачає кінопокази, музичні перформанси, лекції та публічні дискусії, що відкриватимуть нові культурні перспективи.

Роботи сучасних митців будуть представлені під спільною назвою «Торгівля ілюзіями» та експонуватимуться у Національному музеї Тараса Шевченка та у культурній лабораторії Educatorium  (галерея «Дукат»).

У рамках цьогорічної бієнале свої проекти представлять такі відомі німецькі митці, як Маргарет Келлі, Отто, Рудіґер Любріх та ін.

Українське мистецтво представлятимуть Інара Багірова, Катерина Бучацька, Олексій Золотарьов, Віталій Кохан, Денис Кравець, Марсель Онисько, Олексій Сай, Руслан Тремба, Ельміра Шемседінова, група GAZ та інші.

Виставка триватиме з 27 вересня до середини жовтня.

 

версія для друку