українська російська англійська
Міноборони: До кінця року всі військові арсенали будуть обладнані системами раннього виявлення
29.09.2017 | 09:11
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

Впродовж 2011-2012 року фінансування військової частини поблизу Калинівки, фактично не здійснювалось, а у 2012 році арсенал мав бути розформований. Таке рішення було прийнято колишнім керівництвом Збройних Сил України, яке планувало частину боєприпасів, які тут зберігались, продати, решту утилізувати, а залишки перемістити на інші місця зберігання. Про це в ході брифінгу розповів  начальник Озброєння Збройних Сил України генерал-майор Микола Шевцов.

«Впродовж років незалежності України питаннями зберігання боєзапасу, розбудовою складів та арсеналів, особливо ніхто не займався. В основному направленість була на продаж, утилізацію. Ця військова частина у 2012 році мала бути розформована. Але у 2015 році начальник Генерального штабу Збройних Сил України прийняв рішення відмінити розформування цієї частини і почати її обладнання як арсеналу для зберігання боєприпасів. У 2014 році було виділено близько 625 тис. грн на підтримання першочергових заходів, які забезпечують безпеку арсеналу. В 2015 році - 760 тис. грн на обслуговування цього арсеналу. У 2016 році сюди було вже виділено 2 млн 275 тис. грн і у 2017-му – 25 млн грн, які було сплановано використати для забезпечення в першу чергу  засобів раннього виявлення», - зазначив генерал-майор Микола Шевцов.

За його словами вже найближчими днями розпочнеться монтаж вишки, на яку буде встановлено систему раннього виявлення, засоби боротьби з безпілотними літальними апаратами. Підготовчі роботи були проведені ще до настання надзвичайної ситуації.

«Це перший арсенал, на якому ми впроваджуємо таку новітню систему і до кінця року всі арсенали будуть обладнані засобами раннього виявлення», - зазначив начальник Озброєння Збройних Сил України.

 

версія для друку