українська російська англійська
Ситуація у Криму є пріоритетом роботи Національної комісії України у справах ЮНЕСКО
29.09.2017 | 15:39
МІНІСТЕРСТВО ЗАКОРДОННИХ СПРАВ УКРАЇНИ

28 вересня 2017 року у Міністерстві закордонних справ України відбулося ХХІІ засіданні Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, головною темою якого стала ситуація в окупованому Росією Криму в сферах компетенції ЮНЕСКО.

Член Нацкомісії, Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров поінформував про останні факти кричущих порушень прав місцевого населення на окупованому півострові – незаконні вироки заступнику Голови Меджлісу Ільмі Умерову, ув’язнення якого є протипоказаним за станом здоров’я, а також українському журналісту Миколі Семені.

«У нашій роботі в ЮНЕСКО ми маємо завжди пам’ятати, що частина території України є окупованою, і привертати до цього увагу наших партнерів. Ми будемо робити все можливе, щоб запобігти будь-яким спробам використати ЮНЕСКО для легитімізації незаконної анексії Криму», - наголосив заступник Міністра закордонних справ, Голова Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Сергій Кислиця.

Особливу увагу члени Нацкомісії приділили питанню моніторингу стану об’єктів культурної спадщини на території окупованого півострова, підготовці реєстру рухомих та нерухомих пам’яток та об’єктів України, що знаходяться в музейних фондах на території Криму, а також приєднання України до Другого протоколу до Конвенції про захист культурних цінностей на випадок збройних конфліктів (1954 року).

Учасники засідання розглянули стан підготовки номінаційних досьє об’єктів «Археологічна пам’ятка «Кам’яна могила»» та «Історичний центр м. Чернігів» для включення до Списку об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Нацкомісія вирішила оголосити конкурс на визначення найактивніших учасників мережі Асоційованих шкіл ЮНЕСКО в Україні.

У ході заходу презентовано досягнення України у Глобальних мережах ЮНЕСКО «Міста, що навчаються» та «Творчі міста».

 

версія для друку