українська російська англійська
Остап Семерак: "Для успішного реформування ДЕІ потрібна політична воля та належне фінансування"
29.09.2017 | 19:34
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Для реалізації в Україні реформи природоохоронного нагляду та контролю потрібна політична воля всіх учасників цього процесу. Про це сказав Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак під час робочої наради на Івано-Франківщині, яка відбувалася сьогодні під головуванням Президента України.

Він нагадав, що Уряд ухвалив Концепцію реформування служби природоохоронного нагляду та контролю, якою передбачено ліквідацію існуючої Державної екологічної інспекції та створення натомість сучасної природоохоронної служби, робота якої б базувалася на абсолютно нових засадах.

«Що нам потрібно для реалізації реформи? Політична воля. Тільки разом ми можемо забезпечити швидку зміну нормативно-правової бази. І друге – безперебійне фінансування вже з наступного бюджетного року. Без цього зміни неможливі. Адже сьогоднішня екоінспекція – уражена корупцією структура з слабкою інституційною спроможністю та браком кваліфікованих кадрів. Застаріла матеріально-технічна база, недієва система штрафів – оце реальність», - зазначив у своєму виступі Остап Семерак.

За словами Міністра екології та природних ресурсів, зараз в Україні ряд центральних органів виконавчої влади має дублюючі функції контролю, що у результаті призводить до їх розпорошення.

«Уряд схвалив Концепцію. Процес ухвалення був дуже непростим. Деякі колеги по Уряду зволікали, бо банально не готові втрачати контрольні функції. Сьогодні в Україні є 7 ЦОВВ, які здійснюють функцію екологічного контролю. Подібне розпорошення функцій контролю призводить до фактичної безвідповідальності», - резюмував Остап Семерак.

Схвалена Урядом концепція передбачає ліквідацію ДЕІ та створення нової природоохоронної служби європейського зразка з новими територіальними округами, оновленим кадровим складом та сучасною матеріально-технічною базою.

 

 

версія для друку