українська російська англійська
Сергій Савчук: Разом з експертами Європейської Комісії розкриваємо перспективи встановлення сонячних панелей на дахах будівель в Україні
02.10.2017 | 09:21
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук провів зустріч із керівником проекту Єврокомісії «HiQSTEP»  Нікосом Турлісом, який аналізує можливості встановлення сонячних панелей на дахах як приватних, так і громадських будівель в Україні. При цьому, мова йде про технології інтеграції сонячних батарей у покрівлю чи фасад будинків. 

Як розповів Сергій Савчук, завдяки нещодавно прийнятим законодавчим змінам приватним домогосподарствам стало вигідно переходити на «чисту» електроенергію. 

«Сьогодні маємо більше 1600 родин, які встановили сонячні панелі. Для порівняння ще два роки тому таких сімей було лише 94. Загалом ринок надзвичайно величезний: в країні близько 6,5 млн приватних домогосподарств. Це сигнал для потенційних інвесторів, яким варто замислитися про виробництво сонячних панелей в Україні», - розповів Сергій Савчук. 

Також перехід на електроенергію з енергії сонця стане корисним і бюджетним закладам. Для них це суттєве зменшення енергозалежності, чимала економія витрат на енергоносії та інвестиція у модернізацію будівель. 

Наприкінці зустрічі Нікос Турліс запросив Голову Держенергоефективності обговорити розвиток відновлюваної енергетики, особливо сонячної, разом з експертами Єврокомісії в Брюсселі. 

 

версія для друку