українська російська англійська
Якщо ми не розробимо ефективних механізмів протидії гібридним загрозам, то на найближчі десятиріччя глобальна цивілізація буде безпорадною, - Іванна Климпуш-Цинцадзе
02.10.2017 | 11:06
СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Віце-прем'єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, перебуваючи з робочим візитом у Канаді, зустрілася зі студентами та викладачами Канадського військового коледжу, який готує старший офіцерський склад Збройних сил Канади та країн-союзників у НАТО і стратегічних партнерів. Віце-прем’єр виступила перед офіцерами з лекцією щодо ситуації в Україні, розповіла про нинішні виклики та хід реформування країни, відповіла на численні питання офіцерів. 

Вона розповіла, що Україна продовжує свій шлях становлення як демократичної, справедливої і процвітаючої європейської країни і наголосила на тому, що без важкої праці українського народу та підтримки партнерів з-за кордону розпочаті зміни в країні були би неможливими. «Партнерство та підтримка  таких ціннісних інституцій як НАТО та Європейського Союзу є дуже важливою для України. Ми також дуже цінуємо підтримку Канади та США, яку вони продовжують надавати», – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Вона зазначила, що українська армія зараз у своєму найкращому стані і цю думку поділяють європейські аналітичні центри. Тим не менше, Україна і надалі планує зміцнювати та модернізувати ЗСУ, щоб вони повністю відповідали стандартам НАТО. «Україна готова чинити опір агресору. Ми пишаємося нашими  військовими, які захищають свою країну, її народ та цінності», – додала Віце-прем`єрка.

Іванна Климпуш-Цинцадзе розповіла офіцерам Коледжу про реформи в Україні, зазначивши, що деякі  з них непопулярні, але в довгостроковій перспективі принесуть реальні вигоди для України та її народу: «Україна може це зробити. Східноєвропейські нації це зробили, і ми нічим не відрізняємося від них», – підкреслила Віце-прем'єр-міністр.

За її словами, боротьба за Україну та боротьба за Європу – це одне й те саме. Ідеться не тільки про зупинення російських танків на східних кордонах України, які зараз є також кордонами Європи. Ідеться про об'єднаний фронт проти гібридної тактики Кремля. Як приклад таких атак Віце-прем’єр навела спробу державного перевороту в Чорногорії, факти втручання Росії в справи інших суверенних держав, у першу чергу, у Європі, на тлі триваючого розслідування втручання Росії у вибори в Сполучених Штатах. Фінансування виборчих кампаній для політиків і цілих партій, підготовка воєнізованих груп, підтримка переважно крайніх правих рухів, що суперечать цінностям НАТО та ЄС, роблять російський вплив серйозною загрозою для демократій. Амбіція Росії полягає в тому, щоб підірвати дві основи європейської архітектури післявоєнної безпеки: ЄС та НАТО.

«Країни-члени НАТО повинні створити національні політики боротьби з ворожими «гібридними» операціями, що відбуваються постійно, не тільки протягом виборчого періоду. Європа також має подвоїти зусилля, щоб знайти рішення для проблем, які Росія змогла використати, таких як міграційна криза», – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

«Для всього цивілізованого світу було б страшною помилкою вважати, що російська агресія стосується лише України. Ідеться не лише про окупацію української території та загибель українських солдатів і цивільних осіб. Кремль поставив світ перед важливим стратегічним вибором: чи будуть збережені принципи співіснування, які були досягнуті після Другої світової війни та неодноразово підтверджувалися низкою міжнародних угод, чи ці принципи будуть радикально переглянуті, і переможе так званий «новий порядок» об'єднання тоталітарних режимів, фундаменталізму, тероризму, кібер-загроз, економічного тиску і насильства в усьому світі. Стратегічний вибір буде залежати від реакції цивілізованого світу на українську ситуацію. Світ сьогодні стикається з викликами безпеки, масштаб та характер яких, можливо, найбільш серйозні з часів Другої світової війни – громадянська війна в Сирії, загроза ІДІЛ, ядерна загроза Північної Кореї, міжнародний тероризм, включаючи кібер-тероризм. Якщо сьогодні ми не зможемо адекватно зрозуміти природу російської агресії та не розробимо ефективних механізмів протидії цьому, то на найближчі десятиріччя глобальна цивілізація буде безпорадною в умовах схожих ситуацій, що виникають у різних частинах світу», – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Довідково

Канадський військовий коледж (CFC)  створений у 1943 році Королівським канадським військово-повітряним командним військовим колективом. Є частиною Канадської академії оборони (CDA), яка продовжує існувати зараз як освітня група, що складається з Королівського військового коледжу Канади, Королівського військового училища Сен-Жана та CFC.

версія для друку