українська російська англійська
Навчальний рік у Литві проведуть ще 15 дітей АТОвців та переселенців Дніпропетровщини
02.10.2017 | 15:14
ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОДА

Чергова група дітей учасників АТО та переселенців Дніпропетровщини вирушила до Литви. Як повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко, протягом року 15 хлопчиків та дівчаток Дніпропетровщини навчатимуться у міжнародній гімназії Вільнюса.

 Навчання, проживання, харчування, екскурсії для родин дітей безкоштовні. Усі витрати бере не себе литовська сторона, додав Валентин Резніченко.

 «Це спільний проект Дніпропетровської ОДА та почесного консульства Литви у Дніпрі. Три групи дітей, а це 45 хлопчиків та дівчаток, вже пройшли навчання у Вільнюсі. Нині туди відправилися 9 школярів, ще шестеро закінчують оформлювати документи та приєднаються до них невдовзі. Діти зможуть отримати якісну європейську освіту, побачити світ, познайомитися з однолітками з інших країн», – наголосив він.

 Восьмикласники з Дніпропетровщини проведуть навчальний рік у міжнародній гімназії «Вільнюський дім литовців». Там навчаються діти з 20 країн світу.

 «На дітей чекають комфортні умови проживання, цікаве навчання, насичена розважальна програма. А найстаранніші учні отримають можливість продовжити навчання у вільнюській гімназії і в наступному році», – розповів почесний консул Литви у Дніпрі Віталій Півняк.

 Діти сповнені очікувань. Серед них – й Іван Остапенко. Хлопчик разом із родиною переїхав з Донецька до Дніпра три роки тому. «Перед відльотом прокинувся у дуже гарному настрої, мене тягне до Литви. Це країна з великою та цікавою історією, - поділився він. – Гадаю, що  не буду сумувати. Гарно вчитимусь та набиратимусь приємних вражень».

 Батьки ж мандрівників трохи хвилюються. «Дитина перший раз летить на літаку до іншої країни. Ми вперше розлучаємось на такий довгий термін. Проте я вважаю, що це велика можливість. У них саме той вік, коли варто й світ подивитися», - зазначила Наталія Маслова, яка відправила на навчання дочку.

 Діти повернуться додому за рік.

 

 

версія для друку