українська російська англійська
Об'єднана енергосистема України готова до осінньо-зимового періоду, - Ігор Насалик
02.10.2017 | 17:44
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Енергопостачальні компанії 100-відсотково готові до осінньо-зимового періоду, генеруючі компанії, до складу яких входять ТЕЦ, ТЕС, АЕС, гідро-,  гідроакумулюючі та атомні електростанції працюють  згідно з  графіком і навіть з випередженням  графіка. На цьому наголосив Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик на селекторній нараді під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка на тему «Опалювальний сезон 2017-2018: готовність регіонів».

Щодо запасів вугілля Міністр повідомив, що «на сьогодні на складах 1,6 млн тонн вугілля. Повністю розписані контракти щодо постачання вугілля антрацитової групи і повністю розписані контракти щодо газової групи вугілля». Крім того, за його словами, державні вугледобувні компанії України на сьогодні виконали план видобутку на 97%. Очікується й збільшення видобутку на 40-50% у кінці поточного та на початку наступного року.

Ігор Насалик прозвітував про готовність енергоблоків АЕС та зазначив, що  пуск протягом жовтня 2017 року 4 атомних блоків-мільйонників дозволить заміщення 20 енергоблоків ТЕС потужністю 200 МВт та економію 50 тис. тонн вугілля на добу.

«Міністерство енергетики та вугільної промисловості обрало іншу філософію у зв’язку з тим, що питання енергетики – це питання  безпеки України: ми впровадили систему готовності енергосистеми України у кожен день», - наголосив Міністр. «Починаючи з підписання балансу електричної енергії у листопаді минулого року, ми вже підготовлювали енергосистему України у найбільш надійний спосіб», - додав Ігор Насалик.

Акцентував Міністр на необхідності розрахунків за спожиту електроенергію. Особливо це стосується заборгованості комунальних підприємств за воду та водовідведення, адже ці кошти потрібні генеруючим компаніям для закупівлі енергоресурсів.

«Жодних зауважень до функціонування Об’єднаної енергосистеми України в осінньо-зимовий період на сьогодні я не бачу», - підсумував Міністр.

 

 

версія для друку