українська російська англійська
Євген Нищук провів дискусію з учасниками програми Liberal Arts Української Академії Лідерства на тему "Відповідальність лідерства у часи випробувань"
03.10.2017 | 09:27
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

Міністр культури України Євген Нищук провів дискусію на тему "Відповідальність лідерства у часи випробувань" з учасниками програми Liberal Arts,  яка була запущена Українською Академією Лідерства з метою допомогти вчителям набути нових знань, навчити мислити й діяти стратегічно, генерувати, доносити і втілювати великі ідеї.

Під час спілкування зі слухачами програми Liberal Arts Євген Нищук поділився своїм досвідом не тільки як державний та громадський діяч, та певний символ Революції Гідності, а й як педагог. Зокрема, Євген Нищук зупинився на важливій складовій для кожного викладача – вміння побудувати спілкування зі студентами, які базуються на взаємоповазі.

«Дуже важливим моментом для кожного викладача є здатність і вміння ділитися, будувати спілкування з кожним студентом індивідуально, це специфіка  яка потребує дуже великої уваги і часу  і несе за собою велику відповідальність», - розповів він.

Під час дискусії Міністр культури України окрему увагу звернув на існуючу в суспільстві проблему, а саме недостатність системної підготовки політичної еліти, виховання особистостей з лідерськими якостями, звертаючись під час виступу до свого власного досвіду – від голосу Майдану до Міністра культури.

«Після подій Майдану, після цього своєрідного тектонічного струсу суспільства - змінився час, змінився світ навколо нас і наші політики мають цей час ще наздогнати, адже політична еліта виявилась ще не зовсім готовою до сьогоднішніх викликів. Є нагальна потреба започатковувати систему підготовки лідерів, навчання і розвитку здібностей у дітей до прояву лідерських факторів, де готують до системи управління,  побудові стосунків з людьми,  вміння приймати вірні рішення. Політичні процеси будуються дещо стихійно, і я також ділюсь простою практикою власного досвіду», - розповів Євген Нищук.

Він також розказав про своє знайомство з існуючою системою управління в цілому, напрацюваннями законопроектів та втіленням тих чи інші ідей на користь цілої галузі.

«Перше, що здається мені дуже важливим, це коли ти лідер, але здатен дослухатися і почути фахівців, коли ти здатен любити і поважати також талановитих і сильних людей, покладатися на їх знання. Формувати команду, не з огляду на «своїх» людей, а  як знавців своєї справи», -  повідомив  Міністр культури.

«Дуже важливою для мне виявилася  підтримка людей, які бачать у мені потенціал. Але це, щоденна кропітка праця – проекти, програми, громадські обговорення, постійні зустрічі та спілкування. Коли ти знаєш чітко, що ти робиш, чітко розумієш, що ти відданий своїй справі, ти з часом здобуваєш авторитет і здатність вести за собою людей».

«Ще один момент -  людина має усвідомлювати, що після певної виконаної  місії,   посад,  і таке інше ти маєш і далі відкрито дивитися людям в очі –  і в цьому є вияв відповідальності,  це необхідно  усвідомити, за цим принципом працювати і цьому навчатись», -  додав Євген Нищук.

Українська Академія Лідерства – це програма особистісного та суспільного розвитку, основним елементом якої є 10-місячний формаційний курс для випускників середніх шкіл, що базується на основі цінностей та виховання лідерських якостей і навиків. Основною місією Академії є вплив на глибинні соціальні процеси в українському суспільстві шляхомформування майбутніх лідерів.

 

 

версія для друку